EXCURSIE GENOOTSCHAP met rondleiding door het prachtige Leeuwarden Op zaterdag 1 september 2001 toog men voor - de eerste keer per bus - over de Afsluitdijk voor de jaarlijkse excursie van Het Genootschap, reisdoel Leeuwarden. Andere jaren vertrokken we gezamenlijk met auto's, maar per bus heeft nog meer het idee van gezellig samen uitgaan, en geen parkeerproblemen. Ieder kon ontspannen meegaan. De chauffeur uit Hippolytushoef vertelde onderweg over interessante wetenswaardigheden. De excursiecommissie, Niek Brugman en Tiny Kranenburg, had de reis uitstekend voorbereid, waardoor het een leerzaam en heel gezellig reisje is geworden. De grote bus werd geparkeerd op het plein bij de Oldenhove, een grote scheve toren met een lange historie, die begon in 1529, toen het stedelijk bestuur van Leeuwar den en de kerkvoogden van Oldenhove, (een dorpje behorende bij de stad Leeuwarden), aan meester Jacob van Aaken de bouw van een nieuwe toren en kerk te Oldenhove opdroegen. Hoewel de toren met brede voet op Friese klei met kalk en stevige keilagen werd gebouwd is die toch scheef gezakt, nu al 1,68 meter uit het lood. De restauratie van de toren - een belangrijk Leeuwarder monument- heeft veel geld en moeite gekost. Van 30 april t/m 30 september is de Oldenhove te bezichtigen van di. t/m zat. Van 14.00 - 17.00 uur. Bij restaurant "De Vrouwenpoort" werd koffie met gebak geserveerd, waarna een rondleiding door de stad volgde van 1 Vi uur. Twee gidsen begeleidden de groep, die in tweeën gesplitst, veel van de histo rie van de Friese hoofdstad te zien en te horen kreeg 644

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 32