De grote verandering Rond 1975 is bij veel slagerijen, ook bij Rotgans in Slootdorp het zelf slachten stopgezet. Ten eerste, omdat alles van het varken niet meer was te verkopen. De klanten werden steeds kieskeuriger. Ten tweede vanwege de opkomst toen van het voorverpakte vlees in de groeiende supermarkten, en ten slotte waren het de (te) hoge EEG- eisen die zelf slachten steeds moeilijker maakten. Vlees werd vanaf die tijd via grossiers ingekocht bij slachthuizen. Daarmee verdween het ambacht van het slagersvak. Dus nooit meer de angst en sensatie van de stier op hol door Slootdorp, die op die manier probeerde te ontkomen aan z'n laatste uur! Vanaf 18 november zal de winkelbel niet meer klinken op Brink 42. Dan is er tijd voor hobby's: fietsen, reizen, museabezoek en vooral voor de vijf kleinkinderen. Ontspanning was er al wel in de spaarzame vrije tijd. Voor Nel tuinieren en tennis, voor Dik tennis en voetballen bij Flevo. Samen met clubgenoot Jan van Ledden schopte Dik het tot de selectie van het Noordhollands Elftal. Dankbaar kijken Dik en Nel terug op een goede tijd in hun zaak in Slootdorp, waar ze voorlopig nog jaren in hetzelfde huis aan de Brink samen hopen te genieten van alles waar vroeger geen of minder tijd voor was. "'k Heb een hoop schik gehad", besluit Dik, "want ik hou van mensen!' Juist het persoonlijk contact met de klant, dat je in de grote supermarkten zo mist, heeft ons geholpen om steeds door te gaan. Maar ja, er is een tijd van komen en een tijd van 643 Dik en Nel Rotgans voor de winkel aan de Brink, oktober 2001. WJD.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 31