hij meenam toen hij in 1932 bij de drukkerij van Bosker een aanstelling kreeg. Getrouwd met een Wieringse was hij al spoedig na zijn komst in Hippolytushoef secretaris van de WV van Wieringen. In maart 1934 lezen we in de Wieringer Courant, dat het secretariaat van de VVV Wieringen- Wieringermeer is verplaatst naar de Brugstraat in Middenmeer. Dat kwam doordat van Vegten in die maand was aangesteld als bedrijfschef van de boekhandel en drukkerij van Bosker, die aan de Brugstraat op nummer 23 een zaak heeft laten bouwen. Dit pand is veel later door Kroon Mannenmode gekocht en bij zijn winkel getrokken. Hier in de boekhandel was van Vegten niet alleen de bedrijfschef maar ook voor de Wieringer Courant de verslaggever van alle nieuwtjes, vergaderingen, gebeurlijkheden in de gehele polder. Vanaf het begin van de bewoning van Slootdorp en Middenmeer had van Vegten in de krant een apart Wieringermeerhoekje gekregen voor alle nieuwtjes en in 1935 was dit al uitgegroeid tot 104 "hoekjes". Bestuurder. Wieringermeer wist al spoedig gebruik te maken van de werklust van van Vegten. Reeds op 19 april 1934 strikte men de verslaggever van de oprichtingsvergadering van de voetbalvereniging "Flevo"" door hem tot le secretaris te kiezen. Slechts twee maanden later was hij één van de oprichters van de neutrale gemengde zangvereniging "Harmonie"te Middenmeer. Hij werd de voorzitter naast de secretaris Jaap Hartland en de penningmeesteres mejuffrouw A. Geelhoed. Dat was in juni 1934. 623

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 11