VAN DE REDACTIETAFEL U heeft nu de tweede uitgave van de KRONIEK in 'het nieuwe jasje' in handen. We hebben veel goede reacties ontvangen op het nieuwe formaat en de lay-out van onze KRONIEK. Alleen de kwaliteit van de afgedrukte foto's was beneden de maat, (erg donker). Dit probleem m.b.t. het rasteren van de foto's hopen we deze keer in overleg met de drukker op te lossen. Het verheugt ons dat er steeds meer (oud-) Wieringermeer- ders zijn, die ons kopij toesturen over een stukje geschiedenis van de Wieringermeer uit eigen ervaring. Met uw inbreng willen wij de KRONIEK maken tot een blad van en voor alle leden. In dit nummer treft u o.a. een artikel aan over de ontwikkeling van de Brugstraat te Middenmeer. Dit n.a.v. de feestelijke opening van deze gerenoveerde winkelstraat op zaterdag 18 augustus j.l. De nu 85-jarige Adrie Lindenbergh uit Den Oever verhaalt over zijn eerste wielerwedstrijd door de polder. En het artikel in het vorige nummer over de eerstgeborene, Martinus Sluyter, leverde ons verrassende gegevens op. Het eerstgeboorterecht van Martinus Sluyter blijkt geen bord linzensoep waard. Voor de werkelijk eerstgeborene togen we naar Hoorn. Clarie Smeenk vertelt over haar periode (1932 - 1934) als MULO-scholier in de Wieringermeer. Naast de bekende rubrieken treft u verder aan een oproep aan oud-Indiëgangers en een bericht over de tweede cursus in ons genootschapsgebouw, en af en toe, zoals deze keer, een foto met de vraag: "Wie weet wie hier op de foto staan?" Met veel genoegen hebben wij aan deze uitgave gewerkt. Wij wensen u veel leesplezier en kijken uit naar reacties en de inbreng uwerzijds. De redactie. N.B. De redactie houdt zich het recht voor om ingezonden artikelen o.a. vanwege plaatsruimte in te korten. 581

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 5