En inderdaad onze zoektocht in het archief van de gemeente Barsin- gerhorn, opgeslagen in het Centraal Gemeentearchief te Alkmaar, levert ons de Akte van Aangifte van Geboorte op van Luchina Bos. Zij is op 19 april 1931 geboren in een schip liggende in de buitenhaven te Kolhorn. Haar vader, Christiaan Bos en haar moeder, Straltje Slink, beiden woonachtig te Wildervank, lagen toen hun dochter werd geboren, met hun schip in de buitenhaven van Kolhorn. Die haven behoorde toen tot 'grondgebied' van de pas drooggevallen Wieringer- meer. Dus niet Ad van Oers, niet Martinus Sluyter, maar Luchina Bos is de eerstgeborene. Zeker weten? In april van dit jaar zitten enkele Wieringermeerders, in afwachting van een behandeling in het ziekenhuis te Hoorn, te praten over koetjes en kalfjes. Het gesprek gaat o.a. ook over de eerstgeborene van de Wieringermeer. Dit gesprekje wordt opgevangen door een mevrouw, die zittend in een rolstoel ook wacht op therapie. Plots zegt deze dame: "Oh, ik weet wel wie de eerstgeborene is in de Wieringermeer. De eerstgeborene van de polder zit hier! Ik ben geboren op 29 december 1930 in één van de woningen nabij gemaal Lely, en ik woon nu in Hoorn". Wanneer ons dit ter ore komt besluiten we om met deze dame contact te zoeken. Al tijdens het telefoongesprekje vooraf zegt ze toé: "Ik zal mijn geboortekaartje klaarleggen". Wanneer we om 14.00 uur bij de Kerkenwagen te Hoorn binnenstappen ligt het onderstaande geboorte kaartje op tafel. r

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 27