De Wieringer Courant uit 1932 en latere jaren geeft ons een goed beeid hoe betrekkelijk vlug de winkelstraat van Middenmeer zich ontwikkelde. In het begin van dit artikel zag u al, dat bakker Kok op huisnummer 13 zijn zaak op 8 oktober officieel opende. Op de dag na zijn trouwen zorgde hij, dat op 17 september het eerste brood naar de klanten kon worden uitgevent. In augustus 1932 liet schilder Jannenga voor zijn schildersbedrijf op nummer 7 een huis en een werkplaats aanbesteden net als kruidenier E van der Wal uit Winkel, die op nummer 5 een dubbele kruideniers- en sigarenzaak liet bouwen. Van der Wal opende volgens de grote advertentie in de Wieringer Courant, (zie advertentie elders in deze Kroniek), reeds op 4 maart 1933 zijn zaken. Een week later was er een advertentie van J Vos, die op nummer 9 (nu fietsenzaak van Niks) voor zijn vrouw een manufacturenzaak opende en zelf met zijn broer in brandstoffen handelde. Varkevisser begon in dezelfde tijd op nummer 11 een zaak in kruidenierswaren met tevens een afdeling in drogisterij artikelen. Het gebouw is nu het pand van het Genootschap. Het hotel op huisnummer 1, is in 1932-1933 gebouwd voor de combinatie van Wieringers, die in 1931 een aanvraag voor een stuk grond in erfpacht hadden ingediend en verkregen. Dit hotel werd in juni 1933 onderhands verhuurd aan de latere zeer bekende familie Smit. De krant van 25 juli 1933 meldde de opening van "Hotel-Café-Restaurant Smit". In het begin van de dertiger jaren sinds de openstelling van de Afsluitdijk voor het verkeer vonden de duizenden toeristen er een goede koffiestop. Regelmatig stonden er rond lunchtijd tientallen bussen bij restaurant Smit.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 14