9e Jaargang 2001/1 nr. 28 Beste leden van ons Genootschap, We hadden 13 maart j.l. een goede jaarlijkse ledenvergadering. We zaten in de grote zaal, en dat was nodig! De opkomst was groot. We willen nog steeds naar de duizend leden. Helpt u mee; maak ook uw buren en kennissen lid. Na de opening en notulen volgde het perfecte financiële verslag van onze penningmeester. Best spannend zo'n verslag; er zijn tenslotte heel wat financiële consequenties nu we een eigen onderkomen hebben aan de Brugstraat. Doordat de gemeente Wieringermeer subsidie heeft geven, en meerdere leden hun lening hebben omgezet in een gift, konden we het jaar positief afsluiten. Geweldig! Toch hebben we, als bestuur, gemeend de contributie te moeten verhogen met f. 5,- per jaar. Dit voorstel werd ter vergadering met algehele instemming goedgekeurd. Zo versterken we ons draagvlak voor het komende jaar. Na de pauze verzorgde de heer F. Diederik, een zeer bekwaam spreker uit Schagen, mede aan de hand van dia's, een lezing over de landschapsontwikkeling van de Kop van Noord-Holland. Zeer bij zonder om over die geschiedenis te zien en te horen. Zoals u ziet heeft onze "Kroniek" een nieuw formaat en lay-out gekregen. Dit is mede mogelijk door de ondersteuning van het bedrijfsleven. Ook zij draagt ons Genootschap een warm hart toe. Zoals altijd is onze redactie weer actief geweest om een boeiend blad samen te stellen. Uw verhalen en foto's blijven, ook daartoe, altijd zeer welkom. De archiefcommissie, bestaande uit vijf dames, verwerken de binnengekomen materialen; de foto's worden in zuurvrije mappen opgeborgen, en alles wordt op systeem in het archief gezet. Zoals u weet is ons pand iedere zaterdagmiddag van 14.00 - 17.00 uur geopend. Dit is mogelijk dankzij de inzet van velen. Komt u ook eens langs?! Deze "Kroniek" is ook door vrijwilligers bij u thuisbezorgd. Geweldig, allemaal weer bedankt. Veel leesplezier gewenst door Uw voorzitter, C. Meeuwsen. 542

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 3