Met deze gevarieerde spelersgroep van de "Malletband Creona" van 32 leden, in de leeftijd variërend van 10 tot 50 jaar, zijn aan vele concerten meegewerkt, o.a. in De Oude Beurs te Middenmeer. Ook werden straatoptredens verzorgd, een Taptoe in Middenmeer en op getreden bij eerste komst van burgemeester Knorr en echtgenote in Wieringermeer. Er werd aan vele wedstrijden, (concoursen) deelgenomen, o.a. te Medemblik, Enkhuizen, Boskoop, Rijnsburg, Bolsward, enz. De volle medaillekast in "Het Centrum" te Wieringerwerf getuigt daarvan. De optredens van muziekvereniging en drumband Soli Deo Gloria - in 1969 voortgezet onder de naam Creona - waren niet in uniforme kleding. Dat ging pas gebeuren in 1973. Door de toekenning van een subsidie van het gemeentebestuur van Wieringermeer konden de lang gewenste uniformen worden aangeschaft. Dit gebeurde bij de fa. Kroon te Middenmeer. In 1977 werd voor het inmiddels groeiende tamboer- en lyrakorps een keurig mars- en showuniform aangeschaft bij de fa. Zwart te Limmen. Dit kon gefinancierd worden door o.a. chrysantenverkoop, werkzaamheden bij bollentelers en een gemeentelijk krediet. Dit alles werd gedaan om de showgroep een fleuriger uitmonstering te geven. In 1990 meende ik toch met deze mooie hobby te moeten stoppen. Door schoolverlaters die verhuisden, door verandering van arbeidsplaats van leden, en door afhakende leden, die de nodige energie niet meer wilden opbrengen, ontstond er een grote leden terugloop. Met de gedachte: "Een nieuw gezicht, een nieuw geluid" heb ik het "stokje" overgedragen aan mijn opvolger. Nu heeft de drumband Creona een samenwerkingsverband met de drumband uit Wieringerwaard onder leiding van R. v. d. Boor. Wieringerwerf, 4 augustus 2000. Voormalig instructeur en tamboermaitre van drumband Creona, K. Zwaan.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 36