DRUMBAND SOLI DEO GLORIA EN CREONA WIERINGERMEER, ONTSTAAN EN GROEI De eerste drumband bij de muziekvereniging Soli Deo Gloria werd opgericht in de jaren 1953 - 1954 te Slootdorp, en stond onder leiding van trompettist M. Versluis. De tamboer maitre in die tijd was G. Bandringa. Na een succesvolle periode van 5 jaar met vele optredens verdween deze slagwerkgroep weer door onvoldoende animo en inspanning van de straat. Jammer, want vooral voor straatoptredens wordt een drumband toch opgericht! In 1959 werd door het toenmalige S.D.G.-bestuur, met als voorzit ter dhr. P. Schenk sr. en secretaris Joh. Zwaan sr. aan J. Hofstede en ondergetekende, K. Zwaan, gevraagd te proberen weer een drumband te formeren in Wieringerwerf. Middels een ledenwerfactie, o.a, bij de hoogste klassen van de lagere scholen meldden zich 15 enthousiaste jongelui aan, die in 1960 voorzichtig marcherend probeerden muziek te maken samen met de muziekvereniging Soli Doe Gloria. In 1963 werd ondergetekende, helaas, door verandering van werkgever gedwongen te stoppen met de instuctie van de jeugdige drumbandleden. Daarna is door verschillende instructeurs uit. Wie ringerwerf, (T. Verwijs), en van buiten de gemeente Wieringermeer les gegeven. Daardoor kon er toch een kleine drumband, (slagwerkgroep), in stand worden gehouden. Deze groep was in 1972 inmiddels geslonken tot ongeveer 6 leden. Daarom werd ondergetekende - inmiddels weer voldoende beschikbaar - door de voorzitter, dhr. A. de Kroon en secretaris dhr. K. Prikkel wederom gevraagd om de instructie en leiding weer op zich te nemen. Weer werd er op scholen een ledenwerfactie gehouden, die 14 nieuwe jeugdleden opleverde. Met deze jeugdgroep en de nog aanwezige oudere leden kon na een jaar studeren weer een eerste optreden plaatsvinden te Kreileroord samen met de muziekvereniging Creona. De drumband groeide daarna gestaag door aanwas van nieuwe leden, zoals bijvoorbeeld in 1975 met 2 lyra-speelsters, in 1977 een uitbreiding met 4 lyra-spelers en -speelsters,in 1980 een uitbreiding met 8 hoornblazers en in 1986 werd de groep versterkt met 2 xylofoons. Daarnaast was er regelmatig een versterking en vernieuwing van de slagwerkgroep. 574

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 35