EEN VROEGE PASEN. "In 1951 valt Pasen op 25 en 26 maart. We zullen tot 2008 moeten wachten om nog vroeger Pasen te vieren: op 23 en 24 maart. De vroegst mogelijke datum was 22 maart. Dat gebeurde in 1818. In 2285 zal het weer op 22 maart zijn". (2008 halen wij nog wel(?), red.) NIEUWE RIJBEWIJZEN Voorjaar '51 worden de nieuwe rijbewijzen ingevoerd. Voor de 'oude' rijbewijzen A, B, C, A3 en AT kunnen 'nieuwe' worden aan gevraagd: B-E, voor personen wagens en lichte vrachtwagens, C-E voor zware vrachtwagens, of D-E voor autobussen. AFGEGRAVEN GROND De duizenden kubieke meters uitgegraven grond t.b.v. de aan te leggen ijsbaan nabij 't Bosje ten Noorden van M'Meer worden naar diverse plaatsen in de pol der vervoerd. Ook de bewoners van de Dr. Ir. Lelystraat te M'Meer kunnen met deze grond hun achtertuinen ophogen. Dit blijkt geen overbodige luxe te zijn, daar door de hevige regen val vele tuinen aldaar het gehele najaar onder water hebben ge staan. GEVRAAGD le KNECHT, De schaakclub kampioen Bijkantoor Amsterdamsche Bank. Collectevergunningen. goed met tractor en machi nes om kunnende gaan Tevens aardappel - selec teur. A. MARIS, Ulkeweg B 37, Middenmeer. In het eerste jaar dat de schaakclub Wieringerwerf mee speelt In de competitie van de Noord-Holl. Schaakbond heeft zij door een overwinning op het Alk- maarse V.V.V. 4 reeds het kampi oenschap van de vierde klasse we ten te behalen. Door dit kampioenschap is de club nu gepromoveerd naar de "derde klasse. Voor de vierde klas se moet nog één wedstrijd wor den gespeeld, n.1 op 12 Febr. a.s. in Wieringerwerf tegen Schaak mat 3 uit Noord-Scharwoude. Deze wedstrijd kan nu als een oefenwedstrijd worden beschouwd voor de in de 3e klasse wachten de wedstrijden. De uitslagen van de wedstrijd tegen V.V.V. 4 luidde: V.V.V. 4. Alkmaar W.werf. S. J. Hol D. N. Knibbe 0—1 C. Meijer J. de Bruyn >/2— M. de Jong J. de Graaf 01 J. van Ekeren C. Smit 0—1 Mevr. Dagelet C. Wijker 01 I. Wortel C. P. Hoed 1—0 F. Faber N. Hauwert 10 v. Oorschot E. Dam 01 j Mej. Bouman Rijnberg 10 mevr. Veis H. Geusebroek 10 i Aan de Kanaalweg is men met de eerste voorbereidingen be gonnen voor de bouw van een Bijkantoor met woonhuis, voor Rekening van de Amsterdamsche Bank. Als kassier zal fungeren de Heer Molenaar, die al reeds en kele maanden als zodanig in functie is. Op 4 April jl. verleenden Burge- meester en Wethouders vergun ning öm in deze gemeente te mo- gen collecteren, aan de vereniging tot Christelijk hulpbetoon aan t.b.c.-lijdersde 1 gezamenlijke militaire fondsen de vereniging „Het Hoogeland" het „Witte Kruis", afd. Wieringer- meer de vereniging „Simavi" het Nederlands Oorlogsgraven- Comité en ten slotte aan de ver eniging „Wieringerwerf's Belang 571

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 32