achtertuinen te herinneren. "Ik weet nog dat de aardappelen slecht gedijden in de buurt waar carbo- leumpaaltjes als erfafscheiding in de grond waren geslagen, maar in de buurt van de toiletten voor personeel bij de daar staande bouwketen, kwam het aardappelloof wel bijna een meter hoog". "Ik weet nog", vertelt Martinus, "dat ik op een dag met mijn broertje Lammert aan de kanaalkant zat te kijken naar de 'stoere' jongens die bij de ophaalbrug in het kanaal doken. Plots doken die jongens een draineerbuis op, en smeten die op de kant. De 3-jarige Lammert kreeg die buis precies tegen z'n hoofd. Dokter Hoogkamer heeft het moeten hechten. Tot op de dag van vandaag is Lammert door dat gebeuren getekend. Mijn moeder was toen boos, dat ik niet goed op hem had gepast. Later in Sneek rolde Martinus, zoals dat zo vaak gebeurt, in het werk van zijn vader. Hij heeft in de jaren vijftig veel schilderwerk gedaan in de Noordoostpolder. In 1958 is hij in Sneek begonnen met een auto- spuiterij en in 1965 een nieuw auto- schade-herstelbedrijf. Tot 1991, toenn werd het bedrijf overgeno men door de drie zoons. De enige dochter woont nog in de Kop van Noord-Holland, (Julianadorp). "Ja, ik ben nog werl enige malen in de Wieringermeer geweest, en als ik er door rijd doet het me wel iets. Ja, 't blijft toch je geboortegrond, hè!" 1991 was de laatste keer dat Martinus samen met zijn vrouw de Wieringermeer bezocht; met de motorboot, aangelegd in de haven te Middenmeer. Naast wandelen, en de hobby's: tekenen, schilderen en houtsnijden, is de motorboot hun grote passie Hoewel de voorkeur uitgaat om de wateren in Friesland, Drente en Overijssel te bevaren, (veel bossen), zijn ze vast voornemens om over niet al te lange tijd weer eens aan te leggen in de geheel gerenoveerde jachthaven te Mid denmeer. \een bezoek aan het pand van het Historisch Genootschap op Brugstraat 11 zal dan beslist op het programma staan. Door dit contact is weer een stukje geschiedenis - die toch door mensen wordt gemaakt duidelijker geworden WJD. .vtartinus Sluster in 1998 niet een van /ijn klein zoons (met weer een heer!) aan boord van zijn motorboot.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 29