Martinus Sluyter: Zijn eerstgeboorterecht nooit Velen kennen uit het boek, "Zuiderzeeland" de foto van de kleine Martinus Sluyter, de eerst geborene in de pas drooggevallen Wieringermeerpolder. Op 7 febr. 1932 zag Martinus het levenslicht in Sluis I, het latere Slootdorp. Verder was ons, (de redactie), niet veel bekend over dit jongetje, dat met een grote beer aan de hand wat donker in de camera kijkt. "Ja, hij is geboren in een woonboot", was de enige informatie die de ronde deed. Graag zouden we meer over Mar tinus willen weten: "Hoe lang heeft hij hier gewoond? Wat deden zijn ouders hier met die (vracht-)boot? Zou hij nog leven, en waar vinden we hem? Zou hij wel geïnteres seerd zijn in vragen over zijn verleden in de Wieringermeer?" Onze speurtocht naar Martinus Sluyter verliep via de digitale snel weg, het internet. De website van de Nationale telefoongids zette ons op het goede spoor. Op onze vraag naar "Sluyter. M" kregen we op ons scherm een lijst met vijftien adressen, plus telefoon nummer. De lijst uitgeprint, en toen aan het bellen naar Hillegom, Tilburg, Houten, Almere, Vlaar- dingen en Sneek. De eerste vijf 'Sluyters' bleken geen enkele connectie te hebben met de Kop van Noord-Holland. Bij de zesde was de reactie, toen we ons voor stelden, van de mevrouw aan de andere kant: "Oh, wat leuk, de Wieringermeer. Dat zal mijn man leuk vinden. En die foto met die beer die hebben wij zelf ook". Dat was dus, bingo! Er werd afgesproken, dat we een maand later zouden terugbellen, omdat Martinus binnenkort een pace maker zou ingeplant krijgen. Later, na de geslaagde inplantatie, werd telefonisch een afspraak gemaakt voor een bezoekje aan de familie Sluyter te Sneek. 566 99 De ongeveer 2-jarige Martinus Sluyter. zoals hij staat afgebeeld in het boek "Zuiderzeeland". Geboren in Sluis I op 7 februari 1932.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 27