per schip waren aangevoerd in de haven in Den Oever. "Je ziet, iedereen wilde wei een graantje meepikken bij de ontwikkeling van de Wieringermeerpolder". "Ik weet nog dat een vrachtwagen, geladen met riet voor dakbedekking van enkele boerderijen aan de Klieverweg kwam vast te zitten in de nog weke bodem. Enkele rupstrekkers trokken en duwden de hoog beladen vrachtwagen weer op het verharde pad". Om de vier weken, ongeveer, reisde Theo de Boer in het weekend naar huis in Drachten. "Mijn vader ging vaker i,v,m, het bedrijf". "Wanneer ik niet naar huis ging dan trokken we er in de vrije tijd op uit. Bijvoorbeeld, op de fiets naar Schagen, of met de bus naar Den Helder, of later ook wel op de motor naar Bergen (strand), maar meestal gingen we naar de bioscoop in Hippolytushoef. Ook gingen we heel regelmatig voetbal kijken bij Succes, Het voetbalveld van die club lag toen nog langs de Betonweg, vlak bij het tegenwoordige restaurant "Brammetje". "Inmiddels werkte ik ook regelmatig bij mijn vader, en we zaten in de kost bij de groenteboer in Hippolytushoef. In die tijd maakten wij de overtocht van Friesland naar Wieringen v.v. met een boot van Harlingen naar Den Oever: een sleepboot wekelijks vol werkvolk. In die periode hebben wij de Afsluitdijk zien 'groeien'. "Op een vrijdagavond, -we waren net klaar met de bouw van bakkerij Koorn in Sluis I - zei ik tegen mijn vader: "Pa, morgen vroeg gaan we op de motor over de nieuwe dijk naar huis". Officieel was de Afsluitdijk toen nog niet open voor het verkeer. Grote borden bij Den Oever met "Verbooden toegang voor onbevoegden" gaven dat duidelijk aan. Maar wij waagden het er op. Bij Kornwerderzand konden we niet verder. De sluis er) fje brug stonden open, de slagbomen omlaag. 'Hebben jullie permissie?', 564 Theo de Boer ziet met enige ontroering 'zijn tekst' ruim 60 jaar later terug.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 25