Een plankje voert ons naar Theo de Boer in Drachten Theo de Boer bouwde mee aan de eerste boerderijen (1934) Voldeden de boerderijen qua vorm en afmetingen in de beginjaren van de Wieringermeer meer dan voldoende aan de eisen van de tijd, in de jaren '70 zien we als gevolg van vooral de mechanisatie op het platteland, en de daardoor gewijzigde manier van oogsten, nieuwe panden verschijnen op de boerenerven. Nieuwe schuren voor opslag en verwerking van vooral aardappelen en bloembollen rijzen als paddestoelen uit de grond. Bij de veehouders worden in die periode aan de tijd aangepaste ligboxenstalien gebouwd. Het is eind 1996 als bij Joop Grin aan de Wieringerrandweg een kapbergschuur plaats moet maken voor een moderne veestal. Tijdens die sloopwerkzaamheden vindt Joop Grin op die frisse, maar zonnige 4e december een piank met het volgende opschrift: "Theo de Boer, Drachten, Moleneind ZZ 23. 1934, April 12, mooi weer". Deze tekst, die dan naar 62 jaren terug verwijst, doet Joop Grin en Jeannette Renooij besluiten die "Theo de Boer" op te sporen. Informatie bij de Burgerlijke Stand te Drachten loopt vast op de Wet op de Privacy. Uitkomst brengt echter wel de administratie van de Doopsgezinde Gemeente Drachten. Theo de Boer, die in 1934 als 26 jarige de eerste boerderijen had meehelpen opbouwen werd gevonden, wonend in een serviceflat in Drachten. Uit het eerste contact ontstond een goede relatie, en er volgden meerdere wederzijdse bezoekjes. Op uitnodiging van Jeannette Renooij gaan we begin 2001 mee op bezoek bij Theo de Boer, inmiddels 92 jaar, heel kras en helder van geest, en zich de jaren in de Wieringermeer nog heel goed herinnerend. Het deel van de plank in 1934 door Theo de Boer beschreven 562

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 23