Excursie. De jaarlijkse excursie, op 7 oktober, ging naar Edam. De groep telde 43 bezoekers. Na ontvangst met koffie en gebak in het Dam Hotel, volgde een rondleiding met een bezoek aan de grote kerk in deze mooie historische stad. De Hollandse koffietafel was eveneens in hotel Dam. Daarna was er gelegenheid het beroemde museum met drijvende kelder te bezoeken. Een zeer geslaagde trip, waarvoor de dank van het bestuur uitgaat naar de heer Brugman. Kroniek. De Kroniek werd verzorgd door de redactiecommissie. Aanwinsten. Sinds de ingebruikname van het Genootschapshuis zijn er zeer veel interessante, mooie en oude artikelen bezorgd. Ook bracht Mw. Gerritsen de jaargang 1999 van De Wieringermeerbode. Verdere activiteiten. In maart en april waren er veel foto's, artikelen en interviews in de kranten; interviews voor radio Noord-Holland en radio Wieringermeer. Op de middenstandsbeurs, gehouden in de Zuiderzeehal te Wieringerwerf van 6 tot en met 9 april, kreeg het Genootschap van de Zakenclub Wieringerwerf een prima standplaats aangeboden. Er kwamen veel bezoekers en er konden veel nieuwe leden worden ingeschreven. De heren S Veenstra en R E Kadijk alsmede mw C Kranenburg - Spaans organiseerden op 15 april de openingsplechtigheid van het Genootschapshuis. Onder grote belangstelling vond de opening plaats in de Beurs. Met het indrukken van een knop door mw ACM Teeling-Geers werd via een computer het Genootschapshuis op een groot scherm zichtbaar. Naast de heren Veenstra en Meeuwsen werd het woord gevoerd door burgemeester W P Omta en de 101- jarige heer H A Giesen, oudste pionier, die over zijn ervaringen van de eerste tijd in de polder vertelde, alsmede door mw Bossaers, geschiedkundig consulente van Noord-Holland, die aan de wieg van ons Genootschap stond.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 17