Ledenbijeenkomsten. De jaarvergadering werd gehouden op 22 maart 2000 en telde 91 bezoekers. De heer J J Kemmeren, periodiek aftredend, was niet herkiesbaar. De heer J Beentjes werd in zijn plaats gekozen. De heer L Stuveling werd herkozen. Na de pauze vertoonde de heer P Kraan uit Hippolytushoef films over Wieringen en Wieringermeer. Op 14 november vertoonden de heer J van Leverink en mw J M de Vries-Popma dia's over oud-Medemblik. Deze avond hebben 111 aanwezigen de presentielijst getekend. Huisvesting. Na de ondertekening van de akte van overdracht van het perceel Brugstraat 11 op 17 november 2000, moest er heel wat werk worden verzet. Buiten werd een oplopend pad naar de ingang aangelegd. Binnen is een officieel invalidentoilet gemaakt en er werden 2 brede binnendeuren geplaatst. De binnenmuren kregen allemaal eenzelfde kleur, er kwam vloerbedekking, alles werd van binnen en van buiten schoongemaakt en daarna begon de inrichting van het geheel en het opstellen van een interessante tentoonstelling over de geschiedenis van onze polder. De werkzaamheden zijn nagenoeg allemaal belangeloos door de betreffende zakenlieden en veel vrijwilligers uitgevoerd. Hulde en dank hiervoor. Het is fantas tisch! Openstelling Brugstraat 11. Het Genootschapshuis is alle zaterdagen tussen 14.00 uur en 17.00 uur voor een ieder vrij toegankelijk. Tevens wordt de bezoekers gratis een kop koffie of thee aangeboden. Bij de uitgang van het gebouw staat een bord met gelegenheid voor een gift. Deze middagen zijn steeds twee gastheren c.q. gastvrouwen aanwezig. In totaal wordt dit door een twintigtal dames/heren verzorgd. Zonder deze enthousiaste vrijwilligers kan het Genootschapshuis niet open gesteld worden. Het aantal bezoekers wisselt zeer sterk. Enkelen komen bijna wekelijks om hun kennis over de polder te vergroten en om hierover met andere gasten gegevens uit te wisselen. Er heerst steeds een gezellige sfeer. Vrijwilligers zorgen tevens voor het schoonmaken van het pand. 555

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 16