Verslag kascontroiecommissie. De penningmeester leest een brief voor van de heer Moossdorff, lid van deze commissie, waarin hij schrijft niet aanwezig te kunnen zijn, maar waarin hij mede namens de heer J Boer verklaart, dat de kas en de boeken in orde zijn bevonden en stelt voor de penningmeester decharge te verlenen. De vergadering stemt hier, onder applaus, mee in. Voorstel tot verhoging van de contributie. De penningmeester zegt, dat het gezien de financiële situatie echt nodig is om tot verhoging van de contributie over te gaan. Het bestuur stelt daarom voor het bedrag van f. 25,00 te verhogen tot f. 30,00 zodat de contributie voor een lid voortaan f. 30,00 bedraagt en voor een lid met een gezinslid f. 35,00. De vergadering gaat hiermee unaniem akkoord. Verslag van de archiefcommissie. Mevrouw J Kooistra leest het verslag van de archiefcommissie voor. Iedere woensdagmiddag komen de dames Willy Maris; Irene Biesheuvel, Jannie Kooistra, Leny van der Giessen en Margreet Kroon, alsmede de heer C Meeuwsen bijeen in het Genootschapshuis. Alle boeken zijn inmiddels gerubriceerd naar onderwerp; de ontvangen documenten en voorwerpen geregistreerd en alles gearchiveerd. Dit alies vroeg enorm veel tijd. We vinden het leuk om te doen en hopen in 2001 de foto's en dergelijke ook geordend en voor inzage gereed te hebben. Verslag van de redactiecommissie. De redactiecommissie bestaat uit de heer W J Datema alsmede de dames W Maris en T Kranenburg. In overleg met het bestuur besloot de redactie voortaan drie in plaats van vier Kronieken per jaar uit te geven. Naast het "Bericht van de voorzitter", en de gebruikelijke gegevens van de secretaris zijn er twee nieuwe vaste rubrieken "Varia" en "Toen: 50 jaar geleden" opgenomen, naast interviews en actuele zaken. Graag willen wij iemand hebben, die wil/kan schrijven over de archeologische geschiedenis van Wieringermeer. De redactie S 5 1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 12