Onder leiding van T. v.d. Kieft behaalde "Creona" in 1989 in de afdeling uitmuntendheid 310,5 punt, wat tevens recht gaf op promotie naar de ereafdeling. Het Niedorp Festival wat sinds 1996 in De Beurs wordt gehouden en waarvan "Creona" de organisatie om de twee jaar in handen heeft is ook een onderdeel van de activiteiten van de vereniging. Tijdens het 25-jarig jubileum van de vereniging zijn de huidige uniformen voor het eerst in gebruik genomen. De concerten van de laatste jaren in De Beurs, onder leiding van W. Hendriks, hebben een bijzonder tintje gekregen. Voor de pauze komen drumband, A-orkest en opleidingsorkest apart voor het voetlicht. Het gedeelte na de pauze is gebonden aan een thema. De thema's Amerika, Film en Musical, Landen rond de Middellandse Zee, Amsterdam en TV waren voor zowel leden als het publiek een succes. De laatste jaren schommelt het ledenaantal tussen de 35 en de 40. De bezetting van het orkest ziet er nu als volgt uit: 5 barytonnen, 2 bassen, 4 trompetten, 4 trombones, 3 hoorns, 6 saxofoons, 11 bugels en 2 slagwerkers. Elk jaar zijn er wel weer enkele leden die in verband met studie of werk de vereniging verlaten. We hopen dan dat deze plaatsen weer opgevuld worden vanuit de leerlingen. Voor de opleiding van nieuwe leerlingen heeft "Creona" gediplomeerde docenten in dienst. Het opleidingsorkest, wat gevormd wordt uit leerlingen van "Creona" en van Niedorps Fanfare, staat onder leiding van René Prikkel. Ook dit orkest heeft eigen optredens. Bruidsparen die 50, 60 of nog meer jaren getrouwd zijn, krijgen, wanneer hun familie daarom vraagt, een muzikale hulde van Creona" Na de zomervakantie wordt er weer hard gewerkt voor het Niedorp Festival, de Kerstviering en het Nieuwjaarsconcert. Voor maart 2001 staat een concert in de Beurs van Berlage in Amsterdam gepland. De fanfare repeteert elke donderdagavond van 19.45 - 22.00 uur. Wie interesse heeft is altijd van harte welkom om eens te komen luisteren in "'t Centrum" nabij de Geref. kerk te Wieringer- werf P. Prikkel. (Een andere keer plaatsen we een stuk over het ontstaan en de groei van de drumband van CREONA van de hand van Klaas Zwaan 539

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2000 | | pagina 16