UITSLAG wedstrijden i.v.m. 70 jaar Wieringermeer 533 B.g.v. het 70-jarig bestaan van de Wieringermeer op 21 augustus 2000 organiseerde de redactie van deze Kroniek een wedstrijd, (vragenlijst) onder het motto; "Kent U de Wierin germeer?" en een fotowedstrijd in het pand van Het Genootschap te Middenmeer. De deelname aan beide wedstrijden viel wat tegen. Mogelijk was het een en ander te moeilijk. De deelne mers scoorden beter bij de invulling van de vragenlijst dan bij de fotowedstrijd. In het eerste geval is volop gebruik gemaakt van diverse (naslag-) boeken over de historie van de polder, terwijl men bij de foto's met lege handen stond. Niemand herkende, bijvoorbeeld, het clubhuis van de honkbal vereniging The Seagulls te Slootdorp. De deelnemers aan de fotowedstrijd zijn zaterdag 16 december j.1. bijeen geweest om de foto's nog eens te bekijken en te bespreken. Alle prijswinnaars zijn inmiddels op de hoogte gesteld. De uiteindelijke winnaars zijn - van "Kent u de Wieringermeer?"; (Antwoorden zie hieronder). 1. De heer Jan Boer 2. De heer Mare Bischoff Tulleken 3. Mevr. F. Schuiringa - Meijer 4. De heer J. Kerckhoffs 5. Mevr. A. Zijlmans - Muller. van de foto-wedstrijd: 1. de heer Mare Bischoff Tulleken 2. Mevr. A. Zijlmans - Muller 3. De heer J. Kerckhoffs 4. Mevr. J. Zwart - Roossien. De antwoorden op de 21 vragen bij "Kent u de Wieringermeer?" luiden als volgt? (Zie de vragenlijst in de vorige Kroniek, no26) 1. De dijk van de Wieringermeer werd gesloten op 29 juli 1929. 2. De eerstgeborene in de Wieringermeer was Martinus Sluyter, geboren op 7 februari 1932 in een woonboot te Slootdorp. 3. Op 8 mei 1956 ging in Kreileroord de eerste paal de grond in, en op 21 januari 1957 konden de eerste 11 gezinnen hun huis aan Bollenstraat betrekken. 4. Ons huidige gemeentehuis is in gebruik genomen op 10 september 1955. 5. Op 1 juli 1941 werd Wieringermeer een zelfstandige gemeente. Op 15 augustus 1941 werd de heer G.G. Loggers de eerste bur gemeester 6. Dit was geen strikvraag, maar een foutief gestelde vraag. Voor de ontzilting van de prille Wieringermeerbodem is geen speciale plant ingezaaid. De zeeaster die als zodanig fungeerde was luoter een natuurlijke begroeiing. De

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2000 | | pagina 10