leerde ons met behulp van brokken teer en een brander de kieren van het dak te dichten. Op een zonnige dag kwam de burgemeester en enkele wethouders op werkbezoek en zo deed men ook onze school aan. Omdat het na schooltijd was, vond men die gesloten, maar de burgemeester zag ergens licht branden en vroeg daarom aan enkele jongens op het schoolplein of de directeur nog ergens was. Die staat op het dak," zeiden zij, "U kunt hem ruiken". En inderdaad daalde de directeur van de eerste moedermavo in Nederland zo statig mogelijk, in zijn overall, met zwart gezicht en beteerde handen, de ladder af om het evaluatieproces toe te lichten. Van de integratie moeders en tieners op een kleine school hebben we nooit spijt gehad. Waarom maakte het Rijk niet meer propaganda voor de integratie. Wellicht te goedkoop? Toch moeten we helaas in dit verband een "droevige" gebeurtenis melden: - Een huisvrouw, moeder van elf kinderen, die elke keer 15 km heen en 15 km terug fietste om de mavo te bereiken, zat in de aula te dubben over haar spreekbeurt, toen er een brugpieper langs kwam en haar vroeg: "Ben jij er ook uitgestuurd? A.H. Remmers Vlak voor het ter perse gaan van dit nummer kwam tot ons het bericht van het plotselinge overlijden van de heer A. H. Remmers op vrijdag 30 juni j.1. De heer Remmerswiens pionierswerk werd gewaardeerd met o.a. een koninklijke onderscheiding, ereburgerschap van de gemeente Wieringermeer en de zilveren 'Margriet'werd 74 jaar. Dat hij ruste in vrede. Plaatsing van bovenstaande artikel is geschied in overleg met de nabe staanden Aan de Moedermavo te Middenmeer per 1 augustus a.s. te noemen Dagavond school voor Volwassenen Dr. Ariëns Combinatie behaalden vele cursisten een of meer deelcertificaten. De vermeldin gen staan opgenomen onder meisjesnaam. T. Adenan te Middenmeer; M. Barshorst te Middenmeer; E. Beemsterboer te Hoogwoud; A. Besseling te Hoogwoud; A. Blom te Camperduin; I. Bos te Twisk; A. Bosman te Middenmeer; A. Bosman te Middenmeer; J. v.d. Brug te Wierin- gerwerf; K. Compas te Nieuwe Niedorp; A. van Dam te Anna Paulowna; P. van Dam te 't Zand; A. Dobbelaer te Hoorn; A. Doodeman te Medemblik; T. Floot- man te Hippoiytushoef; P. de Groot te Den Helder; A. de Gijsel te Wieringer- werf; W. Haarsma te Twisk; I. Hassel- bring te Alkmaar; T. Hoekstra te Kreile- roord; C. Hoffer te Wieringerwerf; H. de Jong te Julianadorp; R. Kanis te Winkel; Y. Klinkert te Middenmeer; T. Koning te Den Helder; P. Kooistra te Schagen; S. Kooy te Hoorn; C. Langedijk te Mid- woud; A. Leegwater te Breezand; C. van Mede voort te Den Oever; M. de Moei te 't Zand; H. Muller te Kreileroord; C. Nanne te Medemblik; E. Niemeijer te Wieringerwerf; P. Oudt te Sijbekarspel; A. Rombout te Medemblik; L. van Ros malen te Ewijcksluis; L. Schipperen te Abbekerk; C. Stoffers te Den Helder; H. Stulp te Opperdoes; G. Ursem te Scha gen; F. Veldhuizen te Hoorn; L.-Visser te Abbekerk; C. Walraven te St. Maartens brug; H. Wardenaar te Twisk; P. Wester hof te Wieringerwerf; W. Wisse te Wie ringerwerf; E. van Wissen te Wervers- hoof; germeerbode van 2 juni 1979. De volgende cursisten ruilen meerdere deelcertificaten om voor het gehele mavo-diploma. J. Beetjer te Den Helder; G., Beettjer te Den Helder; A. Koopman te Hoom; M. Wijkstra te Nieuwe Niedorp; G. Bongenaar te St. Maartensbrug; C. Boekei te Heerhugowaard; M. de Boer te Schagen; M. Bracke te Middenmeer; A. Brapds te Abbekerk; M. de Bree te Scharwoude; F. Brouwer te Slootdorp; E. de Bruijn te Wervershoof; J. Buikema te Den Helder; P. van Eijk te Slootdorp; L. Flameling te Middenmeer; C. Hoogland te Waarland; M. Jonker te Broek op Langedijk; P. Kersten te Wieringerwerf; W.Klaauwer te Den Helder; M, Klaver te Winkel; M. Klaver te Wieringerwerf; A. Kliffen te Abbekerk; D. Koomen te Ab bekerk; A. de Kroon te Andijk; A. Labrie te Abbekerk; C. Langereis te Wieringerwerf; M. van Medevoort te Den Oever; A. Menken te Wervershoof; E. Meijer te Avenhorn; G. Mol te Middenmeer; A. Oldersom te Den Oever; A. Pieters te Benningbroek; T. Posthuma te Middenmeer; E. de Ruijter te Wieringerwerf; J. Stegeman te Middenmeer; A. Swaerts te Den Oever; A. Veld te Wieringerwerf; G. Westerhof te Middenmeer en W. Zoon te Wieringerwerf.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2000 | | pagina 16