naren van Domeinen en hun gezinnen bezetten de kantoorkamers op de eerste etage "Die 17e april was het een prachtige heldere avond. Vanuit het raam keken we naar het stijgende water. De volgende morgen zagen we mijn hakblok de openstaande winkeldeur uit drijven. Die ochtend werd de nodige huisraad op een wagen van boer Politiek geladen, en aan een vrachtwagen gekoppeld werd deze naar de schuit in het haventje te Wieringerwerf-Zuid gebracht. En terwijl het water in de polder steeg werd de schuit door schipper Butter uit Middenmeer naar Kolhorn getrokken. Van daar is alles naar Noord- Scharwoude gebracht waar we geëvacueerd zaten. Voor mij was er geen werk te vinden in een slagerij. Ik vond dit bij tuinder Gerrit Glas. Het was een moeilijke tijd en behelpen". "Kort nadat de Wieringermeerpolder voor de tweede keer droogviel, (nov. '45), trof ik bij terugkomst in W'werf een zwaar gehavende slagerij aan. De zoldervloeren waren ingezakt, en tussen de steenbrokken van de ingestorte muren vond ik het geldkistje terug. Het was opengevallen, en we vonden de zilveren munten tussen het puin in de modder. Alle munten waren er nog. Kort daarna moesten we door geldgebrek de gespaarde zilveren munten aan spreken om boodschappen te doen. Maardan moesten we wel eerst de vuil geworden en geöxydeerde munten schoonpoetsenMijn vrouw is er avonden mee bezig geweest" "Toen we in 1946 weer in Wieringerwerf kwamen wonen, (in het Fazantendorp) waren we zogezegd, alles kwijt. Werk vond ik voor vier jaar in de slagerij van m'n broer te Middenmeer. Zijn winkelpand was nog redelijk in stand gebleven. Van daar uit bedienden we ook de klanten te Wieringerwerf. In 1950 werd mijn pand weer opgebouwd. Een groot tekort aan bouwmaterialen stagneerde de wederopbouw van de polder. Maar toch, geleidelijk aan groeide de bedrijvigheid aan de Terpstraat weer" met kruidenier Hamstra, schoenma ker Bronner, drogist Dam, melkboer Kistemaker, bakker Buwalda en kapper Swier en uiteraard, slagerij Van 't Riet. De boot van G. Butter, waarmee vele tochten werden gemaakt om huisraad en voorraden uit de ondergelopen polder te redden. GOf,

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2000 | | pagina 21