483 Bij aanvaarding der plaatsing zal de oproep plaats hebben tusschen half Mei en begin Juni een en ander in verband met het klaar komen der woningen" Ook mijn ouders kregen zo'n mededeling uit Alkmaar. Zij werden op 14 juni 1932 in Slootdorp in de pasgebouwde woningen aan de Kerkstraat verwacht. Juffrouw Olsder stuurde voor de verhuizing van menigeen alvast wat gegevens. Ze schreef begin april 193 2 aan één van de huisvrouwen het volgende: "Nu er van U bericht is gekomen dat U wel gaarne tusschen half Mei en Juni een huis in den Wieringermeerpolder zou willen betrekken, wil ik U nog even met het een en ander op de hoogte brengen Binnen enkele dagen hoop ik U te kunnen berichten welke datum U opgeroepen wordt. Zoveel mogelijk zal er nu gezorgd worden dat dicht bij elkaar wonende gezinnen op één dag in de Wieringermeer kunnen komen, zoodat U dan nog wel onderling zult kunnen afspreken over de beste en goedkoopste manier van verhui zen Wanneer U me dan daarna even doet weten hoe laat of U in de Wieringermeer denkt te arriveren, zal ik er voor zorgen dat ik de thee bruin heb, en dat onze bakker me een extra voorraad brood heeft geleverd om den eersten honger van al onze reizigers en reizigsters te doen stillen. Extra drukte van de verhuizing moet U me maar niet maken. 'Beste is dat U zoo weinig mogelijk meeneemt. Wellicht dat U nog dingen hebt, waar U niet zoo erg veel waarde aan hecht en die zult U dan veel beter in Uw eigen woonplaats van de hand kunnen doen, dan straks in de Wieringermeer. Ook met gordijnen aanschaffen en al derge lijke dingen wacht U maar tot U in den polder zit. Ik zal U dan een handje helpen om ook dat voor elkaar te maken. Wanneer U ledikanten noodig heeft, dan heb ik daarvan gaarne bericht, zoodat ik er voor zal kunnen zorgen, opdat ik er voor U ook een of meer disponibel heb. Mocht U verder nog graag ergens inlichtingen over willen hebben dan schrijft U maar gerust een briefje naar Stati onsplein 112, zoodat ik U dan wellicht nog zou kunnen helpen. Met vriendelijke groeten" enz. Op 30 april 1932 schrijft Giena wat meer over het toekom stige dorp, waar geadresseerde komt te wonen. Ze vertelt, dat de woningen er al meer en meer bewoonbaar komen uit te zien. Ook de drie kerken schieten aardig op. Ze vreest echter, dat de school niet op 1 juni kan beginnen en dat de kinderen de eerste paar weken nog niet op school kunnen komen en de moeders in de weg zullen lopen. Ze vertelt verder, dat het dorpje bij Sluis I de naam heeft gekregen van "Slootdorp" en hoe dat kwam. De P.E.N. heeft de electriciteitsvoorziening al veilig gesteld en meer dan dat. In alle huizen worden kooktoestel- len geplaatst met pannen er bij. P.E.N.dames komen naar het dorp om bij het koken behulpzaam te zijn.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1999 | | pagina 16