450 blad 3 Gemeentebestuur hebben we de medewerking gevraagd, men zou ons per brief het overleg resultaat mededelen, maar we hebben nog geen antwoord ontvangen". Bestuur heeft op een bepaald ogenblik er voor gekozen aan de leden van het Genootschap voor te stellen het pand aan te kopen. Het ligt aan een winkelstraat en wanneer we daarin exposi ties zouden houden met verschillende van ons geschiedkundig materiaal, komen we veel meer in de kijkerd. Vreemdelingen verkeer zou wellicht daarop ook de aandacht kunnen vesti gen. Meeuwsen wijst er op, dat het een historisch pand is, één der eerste winkels werd daar in 1932 gevestigd. Het is zo sterk gebouwd, dat het één van de weinige gebouwen is, die de inundatie met z'n stormen heeft doorstaan. Op de zijkant is de streep tezien vlak onder de dakrand tot waar het IJsselmeerwater heeft geklotst. Beentjes zeat. dat uiteraard voor een breder financieel grondvlak voor onze jaarlijkse bedrijvigheid we véél meer leden moeten hebben dan de 355 van vandaag. Het moet met een aktie van onze leden mogelijk zijn, dat elk in zijn omgeving de kennissen er toe beweegt tot het Genootschap toe te treden. Het bestuur zal mèt de leden ook het be drijfsleven daartoe bewerken. Meeuwsen zegt, dat we in de richting van de daarvoor in aanmerking komende overheidslichamen en stichtingen zullen trachten geld los te krijgen. Een werk, dat van langeduur zal blijken te zijn. Zo is er aan de kant van bakker Veenstra een ruimte zonder vensters waar documenten en kranten kunnen worden opgesla gen zonder kans op vergeling. Het gebouw is typisch een kantoorpand. Geen huiskamers, slaap- en badkamers, maar grote kantoorvertrekken beneden en boven met op zolder nog volledig aanwezige en direct te gebruiken opbergkasten over de gehele lengte van de zolder, indertijd door Silvis en Vos daarvoor gebezigd. Beentjes zegt, dat als de vergadering besluit tot de aankoop, wij uiteraard niet meer behoeven te zoeken naar een tijdelijk onderkomen voor onze spullen. De gemeente had ons vanwege de onverwachte stand van zaken al aangeboden te zoeken naar een tijdelijke ruimte voor ongeveer een jaar in gemeente-eigendommen, maar daarvoor tot nu toe nog niets te hebben De voorzitter vat het voorgaande samen door op te merken,

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1999 | | pagina 8