449 blad 2. huisvestingscommissie, de commissie die vanaf het begin de mogelijkheden tot huisvesting van het Genootschap in Wieringermeer heeft onderzocht. De heer Beentjes herinnert er aan, dat indertijd de moge lijkheid open kwam tot het kopen van de door de Hervormden af te stoten kerk in Slootdorp in verband met het samengaan van Hervormden en Gereformeerden in één Protestantse Gemeente. Wij hebben met het Hervormde Kerkbestuur enige malen gesprekken gevoerd en hebben de gelegenheid gehad de kerk ook van binnen te bekijken. Maar later lazen we uit de krant, dat het Gemeentebestuur ook het oog op deze kerk had laten vallen. Uit een gesprek bleek ons dat de Gemeente het kerkgebouw wilde kopen met de bedoeling dat naast het Genootschap ook de Culturele Raad en mogelijke andere culturele instanties er in gehuisvest zouden kunnen worden. Wij kwamen tot de conclusie, dat als de gemeente dit zou doen en het geheel zou exploiteren en verhuren, dat dan het Genootschap op te hoge kosten zou komen Toen hebben we op een bepaald moment, aldus spreker, ons oog laten vallen op het te koop staande vroegere kantoor van Silvis en Vos op de Brugstraat 11. Dat was inmiddels verkocht aan de buurmanbakker Veenstra. Die had de bedoeling het terrein achter het kantoor later te gebruiken voor de uitbreiding van zijn bakkerij. Het kantoor zelf wilde hij weer verkopen". Het Genootschap heeft recht van eerste koop gekregen. De heer Beentjes vervolgt:" De commissie is met het bestuur wezen kijken. De bezichtiging buiten en binnen toonde aan, dat het voor het doel van het Genootschap bij uitstek geschikt is. Men heeft beneden en boven lokalen voor expositie,vergaderingen, documentatie enz. met op zolder een nog volledige en zq te gebruiken archiefruimte". Na er nog op te hebben gewezen, dat het gebouw gaaf is (een van de weinigen die bij de inundatie in stand bleef, zie de plaat op de zijgevel), dat de koopprijs aan commissie en bestuur redelijk is, zei spreker, dat aan Veenstra een optie tot 21 september a.s. is gevraagd, omdat de algemene ledenvergadering het fiat moet geven voor de definitieve aankoop. Veenstra gaf die toezegging en Beentjes wilde de vergadering graag de raad geven op dit aanbod in te gaan. Voor wat het geld betreft, merkte hij op dat vanuit de Wieringermeerder Gemeenschap hem de toezegging is gedaan van een behoorlijk groot bedrag. "In een gesprek met het

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1999 | | pagina 7