Excelsior. Nieuwe wegen. 459 blad 7. Welk wonder de herleving heeft bewerktstelligd weet ik niet maar een feit is, dat de belangstelling voor het Nutswerk met sprongen omhoog is gegaan. De jaarverslagen van na 1965 ademen een vertrouwen in de toekomst; niet alleen groeide het aantal Nutsavonden weer naar drie tot vier in elk seizoen, maar ook de uitbreiding van het aantal leden en de aanpassing van de contributie maakten het mogelijk een scala van sprekers aan te trekken, die alle vormen van culturele aktiviteit omvatten. Onmogelijk is het zelfs met de uitstekende notulen van b.v. dé secretaris, mw Schuiringa, uit de periode 1967 - 1989, ook maar een poging te wagen, die de grote culturele betekenis van het werk van het Nut voor de Wieringermeer kan overschouwen Naast de keur van Nutsavonden hebben al veertig jaar geleden meerdere Nutsleden aansluitende excursies onderno men na het bijwonen van een voor hen zeer interessante lezing. Zo had dr ir F.P.Mesu op 3 maart 1961 verteld van het Deltaplan. Daartoe uitgenodigd ging een aantal toehoorders samen met leden van de Vereniging voor Landaanwinning op 6 juni 1961 een tocht maken naar de Deltawerken, de eerste melding die ik in de notulen tegenkwam. Pas in de notulen van 1968 kwam ik een excursie naar Schagen tegen waar 40 leden een toneelstuk van Annie M.G. Schmidt bijwoonden. Wat later bleek de animo voor dit gezamenlijk genieten frequenter. Mw Schuiringa - Meijer schreef in 1973, dat naast het Nutsprogramma de leden gezamenlijk diverse evenementen bezoeken, o.m. een toneelstuk in de Parkschouwburg te Hoorn en een optreden aldaar van Herman Krebbers en het NH Phylharmonisch Orkest. 21 januari 1980 sprak dhr Kooij van het Frans Halsmuseum over de schatten aldaar en nodigde de toehoorders uit tot een bezoek aan Haarlem. Met ongeveer 25 leden maakte het Nut op 27 februari 1980 een gezellig reisje in een busje van de Haan. In haar verslag vraagt de secretaresse mw Schuiringa; "Voor herhaling vatbaar?" Sindsdien maken de jaarverslagen gewag van de culturele reizen per bus van de Haan niet alleen dichtbij maar ook

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1999 | | pagina 17