Cd3[ydóckap en <35 ankbaarkeicl! WAT LEVEN WIJ WENSEN van deze moderne tijd snel. Wij kunnen het ons nauwelijks voor stellen, dat het 10 jaren geleden is, dat de Wieringermeer maandenlang aan het vernietigend spel der golven was prijs gegeven. Bladerende in aantekeningen en couran tenuitknipsels betreffende dit 10-jarige tijdvak vond ik nummer 17 van 21 Augustus 1945 van „Herrijzend Wie- ringermeerland", gewijd aan de her denking van de eerste drooglegging. Daarin mocht ik er op wijzen, dat bij de herbouw van het vernielde, vele moeilijkheden zouden moeten worden overwonnen. De wil om te trachten deze het hoofd te bieden, geeft, zo schreef ik toen, vertrouwen in de toe komst. Welnu, dat vertrouwen is niet beschaamd geworden. 10 jaren zijn verstreken. 2 1 Augustus a.s. zal het 25 jaren geleden zijn dat de polder voor de eerste maal droog viel. De bevolking wil dit feit feestelijk herdenken. Terecht, want er is reden tot juichen. Immers hoe zeer is alles ten goede gekeerd 1 Wieringermeerland is herrezen! LOGGERS uuJ-burgt meester Hetgeen verwoest en vernield werd, is, naar de mens gesproken, door een voorbeeldige, gemeenschappelijke krachts inspanning hersteld en herbouwd. De ontwikkeling van dit prachtige, veelbe lovende deel van ons vaderland, behoeft niet meer vertraagd of afgeremd te worden door wederopbouwzorgen. Daarom moge dit zilveren feest in grote blijdschap èn in dankbaarheid gevierd worden en moge het een mijlpaal zijn op de weg naar verdere bloei, die wij de gemeente Wieringermeer en haar inwoners zo van ganser harte toewensen. G. G. LOGGERS, Aalsmeer, Augustus 1955. Oud-burgemeester van Wieringermeer. Raadhuis van Wieringermeer (bijna voltooid)

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1999 | | pagina 8