Sporen van het verleden. Deze keer in de rubriek "Sporen van het verleden", een kijkje bij de brug van Slootdorp, Sluis I. In de bruggehoofden bevinden zich in het beton twee tekens met de tekst: ANNO - 1931(aan de kant van de fietsbrug). Het jaartal van de bouw van deze brug. De foto van de oude wipbrug ziet u hierbij. Velen zullen zich deze brug herinneren en hun eigen verhaal erbij hebben. Het stukje tekst en de foto komen uit het Driemaandelijks bericht betreffende de Zuiderzeewerken oct. 1931. X". 4. Schutsluis I in «le Wieriiigenueer mee .Uuuwer opgestelde ophaalbrug. F"co Fa. Oh'.-t' Ivp-uger. Den Helder. SLUIZEN BINNEN DE WTEKINGERMEEK. De sluizen nos. I, IV en V zijn. thans geheel gereed opgeleverd! De eerste twee zijn reeds geregeld in bedrijfhet verkeer is in verband met de uitvoering van vele werken en van het in cultuur brengen van den polder door de Wieringermeerdirectie zeer belangrijk. Op het benedenhoofd van Sluis I is een ophaalbrug gebouwd. De hierdoor verkregen verbinding is van veel belang, met het oog op het vrij drukke verkeer met rijwielen en lichte automobielen van Nieuwe- sluis (Wieringerwaard) over het vanwege de Wieringermeerdirectie aangelegd fietspad naar Sluis I. Voor de overbrugging kon gebruik gemaakt worden van de ophaal brug, die indertijd volgens het bestek n°. 16 Z.W. is gemaakc over het tijdelijk verbindingskanaal te van Ewijckssluis, welke brug na het voltooien van de definitieve werken aldaar, in het jaar 1930, weder ter beschikking is gekomen. Het opstellen der brug werd bij onderhandsche overeenkomst van 14 Juli 1931 opgedragen aan W. EtaotA^s te Den Oever en is inmid dels gereed gekomen. Een foto van sluis I met de daarover opgestelde ophaalbrug is bij dit „Bericht gevoegd. (Afb. n*. 4).

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1999 | | pagina 24