meeuwen op stropakken en op zandbulten zag men nog wat sternen, zo b.v. de lachstern op sectie E 90, op het land van Doppenberg aan de Klieverweg. De vernieling was volkomen Thans, September 1955, is alles weer hersteld en langzamerhand herkreeg de Wieringermeer zijn vroegere aanzien. De vogels keerden terug, nu in sneller tempo dan eerst. Een ideaal oord kwam er bij: het zogenaamde Dijkgat en het daarbij liggende Dijkgatbos. Hier ook weer water, riet en bos. Naargelang de bomen groter worden zal ook hier de soort vogels die er huizen verschillen. Eerst waren het scholeksters, pluvieren, kluten, straks zijn het boomkruipers, fluiters, mezen, wielewalen en ook de z.g. roofvogels", de buizerds en de sperwers. Wie zou in staat zijn het aantal muizen en ratten te tellen dat door die roofVogels wordt verslonden? En wie kan beter het zieke wild opruimen dan zij? Vijf en twintig jaar vogelleven in de Wieringermeer en dan ongeveer zeventig broedvogels, wie had dat kunnen denken? Ja, ook voor de vogels is de polder een heerlijk gebied om er te wonen. Overzichtstaat van broedvogels die men in de Wieringermeer aantreft Asgrauwe kiekendief wordt sterk vervolgd Boerenzwaluw algemeen Bontbekpluvier algemeen Bosrietzanger algemeen in de bossen Braamsluiper enkele malen gesignaleerd Bruine kiekendief Robbenoord Ekster wordt fel vervolgd Dodaars enkele paren Dwergstern wordt zeldzaam Fazant zeer veel Fitis algemeen Fuut algemeen Geelgors 1931-1933, thans verdwenen Gele kwikstaart algemeen Grasmus algemeen Graspieper algemeen Grauwe gors enkele paren aangetroffen Grauwe klauwier twee maal broedend aangetroffen in 1955 op de Terp Grote karekiet algemeen 437

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1999 | | pagina 21