403 was in een halve zaal van de Oude Beurs een heel interes sante tentoonstelling ingericht van zeer verschillende voorwerpen, boeken en vooral foto albums. Op de vergadering van 19 maart 1998 hebben 56 belangstel lenden de presentielijst getekend. Aan de hand van een grote kaart hield de heer A Metz uit Dronten, een boeiend verteller, een lezing over de aanloop naar de inundatie, over allerlei situaties, de betrokken Diensten en de tweede droogmaking De vergadering van 27 oktober werd bezocht door 52 perso nen. Deze avond werd door de heer drs H T A Lambooij uit Schagen een lezing gehouden over de Westfriese kanalisatie, een prestige project uit de dertiger jaren. Excursie De jaarlijkse excursie met 20 deelnemers ging naar Hoorn waar onder leiding van de heer Niek Hauwert, voorheen tuinbouwer aan de Westerterpwegeen wandeling door een oude wijk van de stad werd gemaakt. Huisvesting In 1998 kon geen definitieve huisvesting voor het Genoot schap worden gevonden. Het archief is nog steeds in een kamer van de Rabobank te Middenmeer opgeslagenHet bestuur is hier oprecht dankbaar voor. Het gemeentebestuur tracht het Nederlands Hervormde Kerkgebouw te Slootdorp over te nemen als multi-cultureel gebouw voor o.a.het Genootschap. Verder staan op de zolder van het Waterschapsgebouw te Wieringerwerf een aantal maquettes van boerderijen en een dubbele arbeiderswoning, diverse grote kaarten alsmede o.a een groot aantal bouwkundige tekeningen enz. De dank van het bestuur gaat hiervoor ook uit naar het bestuur van het Waterschap Hollands Kroon. Tevens dankt het bestuur de heer H de Graaf, Oosterterpweg, voor het opslaan van grote en zware gereedschappen o.a. een wanmolen De Kroniek. In 1998 werden weer vier Kronieken uitgegeven. Veel leden vertellen vaak mooie verhalen over hun komst en hun ervaringen in de WieringermeerDe redactie van de kroniek zal het zeer op prijs stellen dergelijke verhalen te mogen ontvangen. Dit zal leiden tot verrijking van het blad

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1999 | | pagina 7