Voorwoord. Wat kunt u dit keer in de Kroniek lezen? -Ten eerste een verslag van de gift van COSUN aan het Genootschap, zie foto onder aan de bladzijde. - U vindt het jaarverslag en de notulen van de jaarvergadering, alsmede het financieel overzicht. - Aansluitend vindt u het krantenverslag over de jaarvergadering en enkele fragmenten uit de lezing van mevr. Fijnheer betreffende de kerkarchieven; een fragment gaat over de uitgaven en inkomsten van de diaconie, en een verhaal over Jantje Halfweg uit 1878. - nieuwe leden heten wij welkom en nieuwe aanwinsten worden vermeld. - Informatie over de tentoonstelling van het Genootschap in de Galerie Op de Zeebodem", in april en mei. - In de rubriek "Sporen van het verleden", een verslag uit de Schager Courant van 1-11-1946 van de onthulling van het monument voor de gevallenen. - Verder leest u over een voorjaarswandeling door de Wieringermeer" in 1932, een artikel uit De Wandelaar, een geillusteerd maandblad, gewijd aan Natuurstudie, Natuurbescherming, Heemschut, Geologie, Folklore, Buitenleven en Toerisme van sept. 1932, doorTine Cool. Het land zonder boomen en bloemen". - Tenslotte een gedicht van Mr. A.F. Kamp: Van zee tot MeerVan water tot land... Mr. Kamp was secretaris van de bestuursafdeling van de Wieringermeerdirectie. Van 1941 tot 1971 was hij dijkgraaf van het hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. 399 Maart 1999. Een reuzencheque voor het goede doel: Van links naar rechts J. Bloem (Tesselhuus)JRemmeren (Genootschap voor de Wierin germeer) en Cosun-kringvoorzitter W. Blijdorp ;,L (foto: Lex Salverda)

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1999 | | pagina 3