13 huis bespoot. Het was een succesvolle actie. Ik heb niet ge hoord dat iemand aan malaria leed. Wel ging er een golf van zweren door het dorp. Iedereen had ze. Oud en jong, groot en klein. De een werd er erger door geplaagd dan de ander. Lastig en pijnlijk. Weer was het mej Olsder die een bruin-zwarte zalf en verband verstrekte. Zo onverwacht de zweren—plaag kwam, zo verdween die na een paar maanden Op 25 mei 1932 werd Slootdorp aangesloten op het waterleiv^, dingnet. De kranen kwamen tot leven! De officiële open ing van de waterleiding werd verricht door prinses Juliana, toen een jonge vrouw van 23 jaar. Een feestdag voor Slootdorp. Drie dagen later werd de afsluitdijk gesloten. De Zuiderzee was niet meer. Met grote voortvarendheid werd de dijk afge werkt. Misschien was het reeds in 1933 mogelijk de weg over de afsluitdijk te gebruiken. In het begin werd er naast de weg ruimte gelaten voor een dubbelspoor. Veel later is die ruimte gebruikt voor verdubbeling van de autoweg. Gedurende een paar jaar werd de dag van het droogvallen in 1930 herdacht. Dat was de polderdag. In 1933 werden we als schoolkinderen per boot van Slootdorp naar Middenmeer ge bracht. Daar vierden we samen met de kinderen uit Middenmeer deze dag met spelletjes. Het duurde niet lang of de Wierin- germeer sloot zich aan bij de traditie om feest te vieren op 31 augustus, de koninginnedag. Wij rekenden onszelf niet tot "het oude land" maar wel tot Nederland.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1998 | | pagina 23