DAAR KOMT SLOÜTDQRP 12 Toen in voorjaar 1932 de vorst uit de grond was, werd de bouw van het dorp aangepakt. De Brink en de Kerkstraat werden ge bauwd, de school en de kerken. De naam Slootdarp kwam in ge bruik. Het bleek dat het dorp werd gebouwd op een voormalige geul in de Zuiderzee, de sloot, die toegang had gegeven tot de haven van De Haukes op WieringenEen pionier heeft de naam "Sluis I" op zijn woning gezet. De laatste keer dat de naam Sluis I werd gebruikt. Sluis I had zijn dienst gedaan. Nu is het Slootdarp. De voortdurende bouwactiviteiten leverden een ideaal speel terrein op voor ons, jongetjes. Met bouwafvallen kon je hele landschappen fantaseren, bouwwerken maken, wegen bouwen en met een van je klompen als auto daarover rijden. Loodafval was ideaal materiaal om er een anker van te smelten. Dan moest je wel eerst lucifers meesmokkelen om het vuur aan te k rij gen Ook de kanaal kanten leverden een prachtig speelterrein op. Ze waren aanvankelijk noq niet afgewerkt en ook de sloten waren nog niet helemaal klaar. Heerlijk konden we daar prut sen aan de waterkant. Het mooiste speelterrein in de voorzomer Van 1932 waren de roggevelden. De grond tussen Wieringen en Slootdorp was van een zanderige soort. Er stond altijd wind op de vlakte. Gro te walken zand werden opgejaagd. Bij Wieringen waaiden de sloten vol. Ook Slootdorp kreeg zijn portie. Daar moest wat aan warden gedaan. Er werd gekozen voor het zaaien van roqge. Dat werd in het voorjaar van 1932 gedaan. Zelfs tussen de re genbak en de achterdeur van de huizen. Toen de rogge opschoot gingen de jongens er paden in maken en hutten bouwen. Ideale speelgelegenheid In de Kerkstraat, hoek Schoolstraat was een houten gebouw neergezet. Daar woonde mejGlsder, de maatschappelijk werk ster. Zij bezocht de gezinnen die naar de polder wilden ko men en beoordeelde of zij werden toegelaten. Eenmaal in de polder, hielp mej. Olsder de gezinnen met aanpassing aan de moderne woonomstandigheden. Wat waren dat voor problemen? Velen kenden het gebruik van electriciteit niet. Er moesten pannen en fornuizen warden gekocht. Ledikanten moesten er ko men in de plaats van bedsteden. Met de bescheiden geldmidde len van 1932 waren dat grote investeringen. Die moesten goed overwogen worden. Een bijzondere taak voor voorjaar 1932 was de malaria—be strijding. In oudere polders hadden zich kort na de droogleg ging ma 1aria-epidemien voorgedaan. Die wilde men voorkomen. Het kantoorgedeelte van mej. Olsder's gebouwtje heette het dorpshuis. Daar kon je gratis flit-spuiten afhalen en flit, dat was de vloeistof waarmee je regelmatig de muren van je

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1998 | | pagina 20