blad 2. 1. feestgids zilveren priesterfeest van pastoor P J de Wit 1926 - 19 dec 1951, sinds dec 1949 de eerste pastoor van de door de splitsing ontstane parochie Middenmeer; 1 feestprogramma zilveren priesterfeest pastoor S J M Broersen 1933 - 10 juni 1958,pastoor te Middenmeer; van dhr Holleman - Kringloopwinkel te Wieringerwerf een groot en een klein stempel van de v/h Stichting Cen traal Woningbeheer Wieringermeer van dhr W Kalkman uit Den Helder: 1 ansichtkaart "De stroom in het sluitgat van "De Vlieter" op den dag der sluiting 28 mei 1932"; 1 ansichtkaart waarop 5 afbeeldingen van de Afsluitdijk met o.a. het ir Lelymonument 1 kleurenfoto gedenksteen gat in de dijk; van de heer F C Hoek, hoofdredacteur van het perso neelsblad "HIER IS ..."van Hillen Roosen b.v.Postbus 75950, 1070 AZ te Amsterdam, de nummers 18,19,20 en 21 van genoemd blad met daarin onder de rubriek "Histo- Risch" artikelen over de Wieringermeer alsmede het boekwerk "De bemalings-inrichtingen van de Wieringer meer, uitgegeven ter gelegenheid van het in bedrijf stellen der bemalinyig op 10 februari 1930". De tekst van de toezendingsbrief luidt: "Toevalligerwijs werd ik door de familie Hoeksma geattendeerd op uw belangstelling voor zaken de Wierin germeer betreffende. Ons bedrijf heeft destijds meegewerkt aan de totstand koming van enige "randwerken", namelijk gemaal Lely, de Overlekersluis en de Stevinsluizen. Over de eerste twee werken zijnn publicaties ins ons personeelsblad "Hier is" verschenen in vier afleverin gen, die hierbij zijn gevoegd. Voor de achtergrondin formatie hebben wij gebruik gemaakt van enkele geschriften die wij in kopie mede toevoegen. Voorts beschikken wij nog over twee fotoboeken en de stukken die genoemd worden in de afleveringen. Indien u onverhoopt zaken tegenkomt, ons bedrijf aangaande, vernemen wij dat gaarne.Wellicht is er nog eens een aflevering aan te wijden.. Wij gaan er van uit hiermee een bijdrage te hebben geleverd voor uw geschiedbeoefening. Met vriendelijke groet, get. F C Hoek." Het bestuur wil alle gevers van harte bedanken.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1998 | | pagina 5