Zuiderzee varende vissersschepen; over tuigage; de bemanning en de vangst.Hij demonstreerde o.a. het knopen van de scheepstouwen; het netten boeten en speelde oude internationale zeemansliedjes op het schippersklavier Op de algemene ledenvergadering van 2 oktober waren 48 leden aanwezig. De heer C Meeuwsen werd tot voorzitter van het Ge nootschap gekozen en de heer L Stuveling als be stuurslid. Binnen het bestuur vervult hij de func tie van penningmeester. Na de pauze hield de heer B de Vries, conservator van het museum Huis van de Aarde in Den Oever, een lezing over de archeologie van o.a. Wieringen en Wieringermeer Excursie De jaarlijkse excursie werd gehouden op zaterdagmid dag, 11 oktober. De trip ging naar het museum Huis van de Aarde waar de heer B de Vries allen onder het genot van een kopje koffie meenam in de tijd.Vervol gens kon in het museum worden rond gekeken. Daarna ging het gezelschap naar het Oecumenisch Cul tureel Centrum de Michaëlskerk te Oosterland. De heer E. Volkers hield een lezing over deze kerk en verzorgde daarna een rondleiding. Er waren 27 deelnemers. Hartelijk dank aan de heren Brugman en Albers voor de prima organisatie. Huisvesting De leden van de huisvestingscommissie vergaderden eenmaal. Tot op heden kon nog geen definitieve huis vesting voor het Genootschap worden gevonden. De commissie blijft alert. Het archief berust nog steeds bij de RABObank waar voor het bestuur oprecht dankbaar is. De Kroniek Mede als gevolg van het vertrek van de hoofdredac teur zijn er in 1997 slechts drie Kronieken uitge bracht In 1998 wordt evenals voorheen weer gestreefd naar vier Kronieken De redactie van het periodiek zal het zeer op prijs stellen ook van de leden verhalen over hun ervarin gen enzte mogen ontvangen Vrij willigerswerk Het in de polder rondbrengen van de Kronieken en convocaties bespaart het Genootschap veel portikos- ten. Het bestuur wil allen,die deze uitnodigingen en periodieken bij de leden bezorgen van harte bedan ken. Tevens gaat de dank uit naar de firma Braak en

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1998 | | pagina 5