Jaarverslag 1997 van de secretaris. 1997 was voor het Genootschap een druk jaar waar in zich op bestuurlijk vlak diverse veranderingen voor deden. Reeds op 23 maart moesten we afscheid nemen van onze eerste voorzitter, de heer J de Graaf. Met ingang van 1 mei bedankte de heer C Keppel we gens uitbreiding van zijn aantal lesuren als do cent, als bestuurslid/penningmeester maar tevens als hoofdredacteur van de Kroniek. Per 18 augustus bedankte de heer N Albers,vice- voorzitter, wegens zeer drukke arbeids- en privé- omstandigheden voor alle werkzaamheden voor het Genootschap Het bestuur. Het bestuur bestaat nu uit: de heer C Meeuwsen, voorzitter; de heer J J Remmeren, vice-voorzitter mevrouw ACM Teeling - Geers, secretaris; de heer L Stuveling, penningmeester; mevrouw W Maris - Eriks, archivaris en de heer N J Brugman. Het bestuur kwam 8 keer bijeen. Leden Op 1 januari 1997 telde het Genootschap - 2 51— leden In de loop van het jaar gingen van ons heen: de heer J de Graaf; de heer J Schuitema; de heer E van der Kooi; de heer A Maris en de heer J P Ramondt. Het Waterschap Hollands Kroon en de dames Dijkstra en van Nieuwenhuijzen hebben bedankt als lid. Er hebben zich 37 nieuwe leden aangemeldHet Ge nootschap had op 31 december 1997 -280- leden te weten 215 leden; 59 gezinsleden en 6 instellingen. Ledenvergaderingen De jaarvergadering van 30 januari werd door 81 le den en enkele belangstellenden bezocht. Mevrouw W Maris - Eriks en de heer N J Brugman, periodiek aftredend, werden herkozen. Na het officiële gededte werd door de heer Fijn heer, van de Historische Vereniging Wieringen, een videoband van een film van Joris Ivens vertoond. Mevrouw Fijnheer sprak op uitstekende wijze de tekst bij de geluidloze film in. Bij de ledenvergadering van 13 maart waren 42 leden en een aantal belangstellenden aanwezig. De heer Hortensius, werkzaam bij het Zuiderzee museum in Enkhuizen, hield een lezing over op de 309

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1998 | | pagina 4