BRIEF VOOR DE GE-EVACUEERDE KATHOLIEKEN VAN DE WIERINGERMjEEK Redactie-adres: Pastoor Jh Langedük,' Huize Sint Martlnus te Medetnblik BESTE PAROCHIANEN ,1'Zoojuist kom ik' térug van 'n tocht rondom het'ÏJsseimeer. In Friesland en Overijssel ondervond ik veel hartelijkheid bij parochianen en pastoors, die me hebben, toegezegd eventueel ten'bate van onze" nieuwe kerken, te mpgen collecteeren, In 'n volgend blad volgt 'een reisbeschrijving. s De parochianen'vragert zich af: „wanneer'komt pastoor weer in één van'de buurtkerken preeken?". Vergeten Ave niet,'dat ik in de meeste ker ken, waar meerdere parochianen geëvacueerd zijn, eens of meerdere malen den kansel mocht bestijgen en dat onze geloovlgen maar een klein deel uit maken van de parochie, waar ze zijn ondergebracht. De eigen pastoor moet domineeren, d.w.z.: nummer één zijn. ":':j Den iaatsten tijd was. de pastoor in functie te Amsterdam. Donderdag 23 Augustus tot Zondag zó Augustus leidt hij het veertigurengebed- triduum te Anna 'Pauldwna. Pastoor. GEBOREN: Rochus Gerardus Cornelius van Meer te Hem, vroeger adres van de ouders: Torenstr., Middenmeer; Geertruda Emerentia Maria Knook je Beemster, vroeger adres: Tusschenweg, Middenmeer.- Simon Petrus Mooij,. Heerhugowaard, vroeger adres van de ouders Wierweg, Wieringerwerf. Gehuwd: Adrianus Petrus van Schie en Joanna Adriana Petroncfla v. d. Laar. ADRESVERANDERING: Zeeuws-Vlaanderen: (Eduard de Pauw, Goudenpolder B 2 te Whterland- kerkje; E. Kox, Vogelwaarde B. B. 34, vroeger Wj'Waard; Groningen: Th. v. Oosten, vroeger Ter Apel, thans Musselkanaal; Barsingerhorn: J. J. Grijns, vroeger Medemblik; Beemster, Volgerweg 2A: Th. de Blok, vroeger Wognum; A'dam, Meeuwenlaan 61II: Zuster P. van Onna; Badhocvcdorp, Zilvermeeuwstr. 22: P. Bus, eerder Lutjebroek; J. Bakker, eerder Groote broek, N. Nicdorp; H. v. Heerwaarden, den Iloorn, Texel, eerder Wfwaard; A. de Nïjs. Kruisland N.-Br,, vroeger W'waard; A. Buijs, den Bommel, Flakkee Z.H., vroeger Westwoud. Zeereerw. Heer Pastoor. Enkele dagen geleden ben ik per fiets naar het Noorden geweest, om daar wat spullen op te halen, die ik nog bij verschillende menschun had zitten. Ik ben vanzelfsprekend bij enkele kennissen geweest en h'b zeer tot mijn spijt een onaangename ervaring opgedaan. Tijdens hetonderwaterzetten van de W.ieringermeer hebben wij vel schillende menschen. geholpen met het in veiligheid brengen van hun inboa- del. Handen schoten, tekort voor het snel opkomende water, vooral dien Woensdagmorgen, zoodat wii genoodzaakt waren om die inboedels op slnen- kamers of zolder neer te zetten, totdat de gelegenheid kwam deze per schip weg te halen. Onze eigen restantjes hebben wij in een van de schepen) ge laden, die gereserveerd waren voor een plotselinge innundatie van de W.M. De schippers besloten niet eerder naar den' vasten wal te gaan, dan wanpeer de vrede was ingeluid, omdat zij bang waren dat.hun schip in be slag genomen zou worden door de Dultschers. Met het gevolg, dat wij daar ongeveer drie weken hebben gelegen. Toen de Meer volgeloopen was en het stroomende water tot stilstand 322

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1998 | | pagina 17