ÜL C L 11 vej ejtou#. Van het Nederlands Centrum voor Volkscultuur te Utrecht ontving het Genootschap de volgende brief: "Op 15 mei 1998: Brieven aan de toekomst schrijven. Heeft u ook zoveel vragen over het dagelijks leven van uw voorouders? Wat voor kleding droegen zij? Hoe hadden zij hun huis ingericht? Wat aten zij? Met wie hadden ze al lemaal contact? Hoe stonden zij in het leven? Geloofden zij in een God? Wat voor werk deden zij eigenlij k? Het antwoord op deze vragen is vaak maar heel las tig te vinden. Juist over die gewone en vanzelf sprekende zaken is vaak maar heel weinig bronnen materiaal overgeleverd. We weten al helemaal weinig over hoe gewone mensen destijds hun dagelijkse ervaringen hebben beleefd. Wanneer toekomstige onderzoekers het dagelijks le ven anno 1998 willen beschrijven, dan zullen zij met vergelijkbare problemen te stellen krijgen. Behalve als wij daar NU iets aan doeni Daarom zal op vrijdag, 15 mei 1998, aan alle Neder landers gevraagd worden een brief te schrijven aan de toekomst. Brieven aan de toekomst is een project zoals dat in Nederland nog nooit is vertoond. Vergelijkbare projecten in Zweden en Denemarken leverden vele duizenden brieven op. In hun brief aan de toekomst zullen zoveel moge lijk Nederlanders hun dagelijkse bezigheden be schrijven, al hun belevenissen die zij hebben mee gemaakt op vrijdag 15 mei 1998. Hoe hebben zij deze gewone maar voor de toekomst zo bijzondere dag be leefd en doorgebracht? De drie organiserende instellingenhet Nederlands Centrum voor Volkscultuur, het Nederlands Open luchtmuseum en het PJMeertens-Instituutgeholpen door de KPN/PTTPost willen namelijk dat (toekomsti ge) onderzoekers een betrouwbaar beeld krijgen van het dagelijks leven anno 1998, op een alledaagse dag in de week. Met uw hulp willen wij vrijdag 15 mei 1998 tot de best gedocumenteerde dag uit de Nederlandse geschie denis maken! Het bestuur van het Genootschap heeft medewerking toegezegd. Binnenkort zal er nader bericht komen. Via radio,TV en de krant zal er in de komende tijd veel aandacht aan worden geschonken, de secretaris, r n,

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1998 | | pagina 16