2. De aanvang van de avond is om 20.30 uur. De ceremo nie zal rond 21.00 uur plaats hebben. Over de concrete overdracht van het geld zal de penningmeester nog contact met u zoeken. Wij hopen met u dat het geld een goede bestemming zal krijgen en dat we met elkaar op maandag 23 febru- arie een gezellige avond zullen hebben. Namens het bestuur met carnavaleske groeten, get. Peter Boutkan (secretaris) Hierna volgt een luid applaus. Jaarverslag van de secretaris De secretaris leest een kort jaarverslag voor. Dit verslag wordt door de vergadering goedgekeurd. Het uitgebreide verslag komt in de eerstvolgende Kro niek te staan. Jaaroverzicht van de penningmeester en begroting 1 998. De penningmeester zegt,dat op de balans per 31 de cember 1996 een bedrag van f 817,50 was opgevoerd als voorraad boeken. Deze boeken behoren tot het bestand van het Genootschap en daarom is dat be drag niet op de balans per 31 december 1997 opge nomen. Als gevolg hiervan is er over 1997 een na delig saldo van f 182,79. De balans, winst en ver liesrekening alsmede de begroting 1998 worden in de eerstvolgende Kroniek opgenomen. Vervolgens zegt de penningmeester, dat de contri butie voor leden f 25,00 per jaar en voor inwonen de gezinsleden f 5,00 per jaar bedraagt. Deze re geling is nogal omslachtig en daarom stelt het be stuur voor te besluiten de contributie te verho gen tot f 30,00. per gezin. Ieder lid kan dan een gezinslid meebrengen. De f 5,00 regeling kan dan worden afgeschaft. Kunt u hiermee akkoord gaan? Mevrouw Gerritsen stelt, dat een alleenstaande dan evenveel moet betalen en niemand mee kan bren gen terwijl een gezinshoofd hetzelfde betaalt en wel een partner of huisgenoot mee kan brengen.Ik vind deze regeling derhalve niet juist en ben daarom tegen verhoging van de contributie. De penningmeester zegt, dat mevrouw Gerritsen eigenlijk wel gelijk heeft. Het voorstel wordt terug genomen. Verslag van de kascontrolecommissie De heer Bakker zegt samen met de heer van der Veen de kas te hebben gecontroleerd en alles pri ma in orde te hebben bevonden. Vervolgens merkt spreker op, dat er opmerkelijk weinig secreta- riaatskosten in rekening zijn gebracht. Onze complimenten daarvoor. De vergadering verleent de penningmeester decharge. 317

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1998 | | pagina 12