Moderne historie. Wij verkeren in de bijzondere omstandigheiddat we exact kunnen aangeven wanneer de moderne historie van onze polder een aanvang nam n.1. 21 augustus 1930, nu dus 67 jaar geleden. In deze periode is de polder geworden wat nu is. De pioniers van het eerste uur hebben zich vaak grote inspanningen en opofferingen moeten getroosten om dit tot stand te brengen. We verkeren in de gelukkige omstandigheiddat van de eerste generatie nog velen in leven zijn en de gele genheid hebben hun ervaringen via gesprekken en bandopnamen vast te leggen. Het is zeer de moeite waard om deze voor het nageslacht te bewaren. Opmerkelijk is vaak de gedrevenheid waarmee deze mensen praten over hun werk bij de ontginning en op bouw van de polder terwijl de onderwaterzetting in het leven van deze generatie een overheersende rol heeft gespeeld. De huisvesting. Door alle genoemde aktiviteiten zijn wij reeds in het bezit van een vrij omvangrijk archief plus een aantal voorwerpendie door de leden geschonken zijn en de moeite van het bewaren waard zijn. Het probleem is, dat de opslag en het bewaren hier van veel ruimte vraagt, die bovendien aan zekere condities moet voldoen. Bovendien zouden we graag de collectie ir.per toegan kelijk willen maken b.v. door exposities en ruimte waar men boeken en ander materiaal kan inzien. We zijn de Rabobank zeer erkentelijk dat zij tijde lijk ruimte beschikbaar heeft gesteld om de verza meling onder te brengen. We blijven evenwel zoeken naar geschikte eigen ruimte waarvoor ook een kleine huisvestingscommissie is ingesteld. Tot nu toe zijn we er nog niet in geslaagd om iets geschikts te vinden. Uiteraard spelen de financien hierbij een grote rol Enige organisaties hebben reeds behoorlijke dona ties aan onze vereniging geschonken. Meerdere finan ciële hulp zal zeer welkom zijn. Terugblik Terugziend op de afgelopen vijf jaar mogen we con stateren, dat in zo'n korte tijd veel bereikt is maar er valt ook nog heel wat te doen. Gezien de grote belangstelling voor onze bijeenkom sten blijkt ook bij onze leden grote interesse voor de historie van ons gebied te bestaan waarbij we niet altijd de grenzen van onze gemeente volgen maar gezien de onderwerpen van de lezingen en de excursies ook aandacht schenken aan de regio waarvan wij deel uitmaken. Ik hoop, dat in de toekomst velen de weg naar onze vereniging weten te vinden. -278- vice voorzitter

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1997 | | pagina 4