992 1997 10 december Het eerste lustrum. Tien december is de verjaardag van het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer. Op 10 december 1992 werd n1op de eerste ledenver gadering het Genootschap officieel opgericht. Een vrij lange periode van voorbereiding ging hier aan vooraf waarin meerdere mensen hun krachten gaven om dit initiatief gestalte te geven. Zonder anderen tekort te doen moeten hier toch ge noemd worden mevrouw Teeling-Geersgesteund door haar echtgenoot, de heer P S Teeling,aan wier enthou siasme het voor een groot deel te danken is,dat het Genootschap daadwerkelijk van de grond gekomen is. Vijf jaar» Historisch gezien is het een zeer korte tijdsperiode. Het zou daarom overdreven zijn om hieraan op uitge breide schaal aandacht aan te besteden.Het is echter wel een moment om even stil te staan en te zien of de doelstellingdie bij de oprichting in de statuten is vastgelegd n.l."Het doen beoefenen en bevorderen van de kennis en de belangstelling voor de geschiede nis van Wieringermeer en het historisch streekeigen alsmede de daarin opgetreden veranderingen" gestalte heeft gekregen. De omschrijving biedt ruimte om op een zeer ruim ter rein aktiviteiten te ontplooien. Leden Eén van de eerste zorgen van het bestuur was om een zodanig aantal leden te werven,dat de vereniging een behoorlij ke basis had om aktiviteiten te ont plooien zonder de contributie te hoog behoeven vast te stellen. We mogen gelukkig constaterendat het ledental regel matig stijgt maar we zullen het zeer op prijs stellen als nog meer Wieringermeerders besluiten om lid te worden van onze vereniging. Contact met de leden. Voor een goed contact met de leden besloot het bestuu vanaf het begin 4 maal per jaar een blad uit te geven met daarin informatie over aktiviteiten, verslagen van vergaderingen, ledenmutaties, ontvangen materia len, intervieuws, bijdragen van leden enz. alsmede artikelen over de historie van de Wieringermeerpolder Een speciale uitgave kwam tot stand ter gelegenheid van de 50-jarige herdenking van de onderwaterzetting van de polder in 1945. Deze uitgave kreeg veel waardering en een grote be langstelling

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1997 | | pagina 3