1992 10 december 1997 Namen en dialecten in de Wieringermeer. In de Meer daar is een Bond, van de platte-vrouwen, word je lid, merkje terstond, dat z'alle talen knauwen, van een Zeeuw en van een Drent, van een Fries ons wel bekend, van het verre Zuiden, allerlei geluiden. En uit Friesland kwamen zij, Veenstra, Kikstra, Beetsma. Volgde nog een lange rij: Schrale, Dankert, IJtsma. Wijngaarden en Miedema, Groningen volgde weldra, Met Iwema en Klazinga, Beukema en Venema. Tjaima, Kies en van der Veen kwamen saam uit Drente, Mulder, Scholten en van Dam, uit de buurt van Twente. Verder nog een Stegeman, die uit de buurt van Olst kwam. Met nog vele samen, veel familienamen. Geldersen zijn er ook bij, van der Oord en Hagen. Naar de Wieringermeerse klei, in de buurt van Schagen. Uit het middenvan het land: Postma, Schalkwijk hand in hand. Helemaal uit Utrecht; naar de wegen kaal en recht. Hollanders uit Noord en Zuid: Blok en Kluft en Bakker, Lont en Tijsen en de Graaf bewerken nu de akker. Met de Koning uit de Zuid, Kranenburg ging al vooruit Naar de koggerandweg, Vaandrager was er al, zeg. Ook de Zeeuwen trokken weg uit hun eigen landje. Stroo, de Visser en de Regt met Meulenberg aan 1 handje. Brabanders volgden al snel, dat nieuwe land dat trok hen wei., den Engelsen en Maris, Verheijen en ook van Dis. Limburg sluit nu deze rij met nog enk'le mensen: Bergmans, Janssen zij aan zij; zij allen nu, zij wensen: Dat de Bond zo door mag gaan met alle dialecten saam. Elkaar verstaan dat is de leus, dat werkt al jaren goed, ja heus. (gemaakt ter ere van het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Bond van plattelandsvrouwen, afdeling Wieringermeer) Wijs: in den Haag daar woont een graaf... -307-

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1997 | | pagina 33