11 De middenstand. In Slootdorp was er in het begin een sterke wisse ling in de winkeliers. Middenmeer had van het begin af praktisch een vaste kern middenstanders. Mevrouw Kok - Laan kan hier veel van vertellen zo als b.v. van het eerste in Middenmeer gebakken brood op 19 september 1932? van de concurrentie van af het oude landvan het kopen van een Kolhorner kruidenierdie dagelijks in Middenmeer kwam,altijd meer levensmiddelen dan zij zelf nodig had, zodat ze zonder extra berekening 1s-avonds en in het weekeinde gezinnen kon helpen die juist waren aan gekomen of de schippersvrouwendie na sluitingstijd pas in de haven aankwamen. Slot De geschiedenis van de harde begintijd van de Wierin- germeervan de pioniersvrouwen en hun mannenis uiteraard niet in een artikel als dit te omvatten. Ik zou daarom willen eindigen met het aanstippen van een voorval uit half februari 1936, toen voor het eerst in de geschiedenis van Nederland door de over heid op planmatige wijze in één ruk het derde dorp, Wieringerwerfbinnen veertien dagen werd bevolkt. Melkboer Piet Kistemaker was als eerste van allen op 2 september 193 5 in een huis aan de Meeuwstraat ko men wonen,vóór in de week van 13 februari 1936 de eerste invasie van nieuwe bewoners van de Meeuwstraat, Sternstraat en Raadhuisstraat zou gebeurenin to taal van tegen de honderd gezinnen. De redaktie van de Wieringer Courant was er getuige van, hoe vol moed men ondanks de plotseling ingeval len kouin de Meeuwstraat aankwamGezinnen van

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1997 | | pagina 28