Reeds op 12 juli 1932 kon de R.K.Kerk in Slootdorp worden ingewijd. De Gereformeerde Kerk werd op 21 juli in gebruik genomen en de Nederlands Hervormde Kerk opende op 27 augustus 1932 de deuren. De kerkbesturen bestonden alleen uit mannen. Toch was de rol van de vrouwen zeer belangrijk want zij zorgden er voordat de diensten in een schone kerk en met schone toebehoren konden plaats vinden. Verenigingen Al heel spoedig na de bewoning van Slootdorp en Middenmeer werden zeer veel verenigingen opgericht. Op 14 februari 1933 werd in de hulpschool te Midden- meer de christelijke zangvereniging "De Lofstera" opgericht. Er was ook een toneelvereniging maar in hoeverre in andere verenigingen ook vrouwen waren betrokken is mij niet bekend. In 1933 werd op initiatief van Giena Olsder door haar samen met de dames Dieleman-de Hamer en Lindenbergh- Heijstek een boerinnenbond opgericht.Ondanks het feit dat er geen boerinnen waren,stelde juffrouw Olsder dat het toch een boerinnenbond moest zijn. De ar beidersvrouwen hadden praktisch geen belangstelling. De vrouwen van de cultuurboeren vonden in het alge meen de afstanden van de zeer verspreid liggende boerderijen naar Slootdorp veel te groot. De start van deze vereniging was heel moeilijk. Na de aan sluiting bij de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen in februari 1936 ging het beter. Nu ook Wieringerwerf was bewoond kreeg de afdeling Wierin- germeer steeds meer leden. In juni 1939 heeft mevrouw van Wijk - Hazekamp,wo nende aan de Alkmaarsewegdestijds secretaresse van de Plattelands vrouwen afdeling Wieringermeer op een congres te Alkmaar een lezing gehouden onder de titel:"Een pionierster uit de Wieringermeer ver telt haar ervaringen"Dit verhaal staat in Kroniek 6.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1997 | | pagina 25