moest zuster Schouten autorijles nemen en toen kwam gelukkig de auto. Inmiddels was Middenmeer bewoond en was Wieringer- werf in aanbouw.De cultuurboerderijen waren be woond en de eerste pachters betrokken hun bedrijf. Het aantal inwoners van de polder was fors gestegen. Er waren veel jonge gezinnen gekomen. De zuster kreeg steeds meer te doen.Ze werkte zes lange dagen per week en werd zelfs s-zondags ook opgeroepen. Deze zeer bekende en sympathieke zuster bleef haar wijk in de polder trouw tot haar func tioneel leeftijdsontslag per 1 januari 1956. Bij haar afscheid kreeg zij naast een mooi geschenk een album met de handtekeningen van 1391 Wieringer- meerders Hierna bleef zij nog ongeveer 10 jaar in de noodwo ning in Slootdorp wonen en verhuisde daarna naar haar eigen nieuwe flat in Arnhem. Enkele maanden geleden waren wij bij deze 97-jari ge zeer energieke vrouw,die nog zelfstandig woont en nog intens met het wel en wee in de polder be gaan is. Inmiddels was zuster HLaan hier a1 werkzaam en met en na haar veel andere wijkverpleegkundigen. Kerken Zodra de huizen aan de Slootweg waren bewoond,werd de kamer van het hulpschooltje s-zaterdagsmiddags door de heer Meeuwsende buurman, ingericht als kerkzaaltje voor de Eucharistieviering op zondag ochtend door pastoor Braak. Was deze dienst afgelopen dan werd de altaartafel opgeruimd en zorgde Meeuwsen dat er meteen een dienst met dominee Finkensieper kon worden gehou den. Daarna werd de kerkzaal weer ingericht als schoollokaal voor de lessen op maandagochtend.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1997 | | pagina 22