7 toe.De eerste ochtend in Slootdorp wilde ik perti nent niet eten.Wat mijn moeder ook deed, ik wilde weg en huilde maar "opoe toe". Iedere ochtend het zelfde! Mijn ouders waren bang,dat ze om mij nog terug naar Nieuw Vossemeer moesten. Manna Wester vond het leuk om met zo'n kleine kleuter te wande len en toen na enkele weken mijn broertje was gebo ren werd mijn heimwee steeds minder, aldus mijn moeder Gezondheidszorg De gezondheidszorg moest ook meteen ter hand worden genomen. Met ingang van 1 mei 1932 vestigde dokter APHoogkamer zich als huisarts in Slootdorp, komen de van Kornwerderzand Zuster C.Prins, de eerste wijkverpleegster, kwam op 1 juni 1932 naar Slootdorp. Reeds kort na haar aan komst kreeg zij al bij enkele bevallingen te helpen want een kraamverzorgster was er niet. Voor kraam hulp meldden zich enkele vrouwen. De malariabestrijding was ook van groot belang. Zuster Prins is hier maar een half jaar geweest. Haar opvolgster werd zuster Kolkman.Zij ging wonen in het huis bij de Nederlands Hervormde Kerk aan de Brink. Van zuster Kolkman is er zeer weinig bekend. Veel ouderen uit Slootdorp kunnen zich haar naam niet eens meer herinneren. In de Wieringer Courant van 30 oktober 1934 vond ik het volgende bericht: "Kolkman, J.H. en J Noback zijn verloofd op 30 ok tober 1934". Noback was naar men zegt ingenieur bij de Directie en was tijdelijk in de Kerkstraat in Slootdorp in de kost. Op 20 maart 1935vermoedelijk na het trouwen van zuster Kolkman,kwam zuster Schouten. Zij ging ook in het huis bij de Hervormde Kerk wonen.Haar eer ste vervoermiddel was de fiets. Na enige tijd

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1997 | | pagina 21