4. 1 november 1931 want toen werd het hulpschooltje in één van de woningen aan de Slootweg geopend. De legendarische onderwijzeres, juffrouw van Harlin- gengaf in de woonkamer les aan 13 leerlingen van verschillende leeftijden. Ze had een zodanig onder wijssysteem voorbereiddat leerlingen van de eerste klas tot en met de zevende klas les kregen,, De kin deren per leeftijd aan tafels en vonden het een heerlijke school ondanks het feit,dat ze hard moes ten werken want de kinderen kwamen ook nog eens van verschillende scholen met elk een ander niveau. Ze kregen taken,die voor de één zwaarder waren dan voor de ander Deze school kreeg landelijke bekendheid.Nagenoeg al le ministersveel schoolinspecteursde radio,de pers en zelfs de filmers van het bioscoopjournaal kwamen naar de school in Slootdorp kijken. De leerlingen werden, ondanks die drukke aanloop, niet eens meer afgeleid. Nee, de taken moesten af. Het schooltje te klein. Het schooltje raakte overvol want vanaf eind mei 1932 werden er telkens enkele blokken woningen aan de Brink en de Kerkstraat bewoond. Er was een leer lingenstop. Verschillende ouders probeerden hun kin deren in Wieringen naar school te doen maaaaar... er was geen vervoer. Het was bijna zomer dus de enke ling, die een fiets had, kon naar Westerland. Enkele andere kinderen zoals Jan en Manna Wester gingen lo pend vanaf hun huis aan de Kerkstraat naar Wieringen. Dat was allemaal te ver dus de meeste kinderen ble ven thuis. Gelukkig werd op 16 augustus 1932 de eerste Wieringer- meerschool geopend. Er waren meteen al 128 leerlingen en 4 leerkrachten te weten de dames van Harlingen en Rikaart alsmede de heren Heerink en Hazeloop. -1&&-

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1997 | | pagina 14