3 wegbrengen. Maar anderen probeerden om met familie, b.v. de familie Versluis, of gezinnen uit de omge ving, samen met één verhuiswagen naar de polder te gaan. Vanuit Friesland kwamen de families Brattinga, Slippens en Elfring met één schip aan. Dit schip meerde af bij de huizen van de Brink Nadat men zich had gemeld en vriendelijk ontvangen was in het gebouwtje van de maatschappelijk werkster en naar het nieuwe huis was gebracht, moest het schip worden gelost. Over een loopplank naar de wal en alles met kruiwagens naar de Kerkstraat brengen. Er zat niets anders op. Het 1 ijkt heel avontuur1 ijk maar de vrouwen zullen zich wel afgevraagd hebben -waar zijn we aan begon nen. Toch kwamen zij in een nieuw huis waar al wa terleiding en electriciteit was. Vooral voor de gezinnen,die al op 5 september 1931 naar de Slootweg -thans de Koningin Wilhelminaweg- konden verhuizenwas het heel moei lijk. Er was geen electriciteit dus was de petroleumlamp de oplossing en om te koken moest de kachel aan of de petroleum stellen worden gebruikt. Dit duurde tot 30 april 1932. Eerst toen kwam de electriciteitsvoorziening gereed Mar er was ook geen waterleiding. Tot 25 mei 1932 waren er regenbakken of nortonbakkendie steeds vanaf schepen met leidingwater werden gevuld. Winkels waren er nog niet. Vanuit het oude land kwamen bakkersslagers en andere winkeliers dage lijks aan de deur. Wel was er al op 1 april 1931 een telegraaf- en telefoonkantoor in Slootdorp geopend. Maar kerken waren er ook niet. En een school? Nee, de kinderen hadden nog verhuisvakantie tot

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1997 | | pagina 13