Van de redactie. !n deze kroniek vindt u berichten van ongeveer 70 jaar geleden. Uit het allereerste maandbericht van januari 1920 zijn enkele artikelen overgenomen. Deze maandberichten werden de eerste twee jaar maandelijks uitgegeven.Daarna verschenen ze om de drie maanden. Hierin werd verslag gedaan van de werkzaamheden betreffende de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee. Het Genootschap heeft deze Driemaandelijkse berichten vrijwel compleet in haar bezit. Er staat een schat aan informatie in. Verder vindt u in deze kroniek berichten over de bouw van de Amsteldiepdijk. Het eerste grote werk waaraan begonnen werd. Deze dijk werd gedicht op de 31e juli 1924. Ook vindt u een kaartje met plannen, die gemaakt zijn om de Zuiderzee in te polderen. Verder een paar portretten van mannen van het eerste uur, Bekende namen, nu vaak alleen bekend van de straatnaam, waar nu een gezicht bij staat, (uit: Bouwen op nieuwe gronden, van H.J. Stuvel -1967) Ook de vaste rubrieken Wij ontvingen en Wij verwelkomen" kunnen deze keer weer opgenomen worden, d.w.z. nieuwe artikelen en nieuwe leden! De redactie wijst u ook op de eerste ledenbijeenkomst van het nieuwe seizoen. Deze is gepland op donderdag 2 oktober a.s. De heer Bert de Vries, conservator van het Huis van de Aarde in den Oever, zal die avond voor ons een lezing houden. Aansluitend aan deze avond willen wij een middagexcursie organiseren op zaterdag 11 oktober naar het Huis van de Aarde in den Oever en de Michaelskerk in Oosterland. Nadere informatie hierover krijgt u via de uitnodiging voor de eerste bijeenkomst. Veel leesplezier gewenst en heeft u een suggestie of een verhaal voor de kroniek, laat het ons weten. -262-

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1997 | | pagina 4