In memoriam Jaap de Graaf, mede-oprichter van het Genootschap. Voor het overgrote deel van de leden van ons Genootschap was het een schok, dat op zondag, 23 maart 1997, voor ons geheel onverwachtonze voorzitter, de heer Jacob de Graaf, was overleden. In de Wieringermeerbode van dinsdag, 25 maart d.a.v. be tuigde ons bestuur namens het Genootschap zijn deelneming door de navolgende rouwadvertentie: "Geschokt hebben wij kennis genomen van het overlijden van de heer Jaap de Graaf, onze zeer gewaardeerde voorzitter van het Genootschap voor de Geschiednis van Wieringermeerwaarvan hij mede oprichter was, Wij wensen Heily en de familie veel kracht en sterkte in deze dagen. Het bestuur van het Genootschap, A.C.M. Teeling-Geerssecretaris Jaap de Graaf werd op 25 mei 1921 in de Haarlemmer meer geboren, als zoon van de later in de Wieringermeer zo bekende akkerbouwer Huib de Graaf,die zijn zoon Jaap al vroeg de grove en de fijne kneepjes van het boerenbedrijf heeft bijgebracht. Na de lagere schooljaren en de mulo volgde Jaap de land bouwschool en vermoedelijk al tijdens deze laatste leer tijd stamt zijn bekendheid met de Wieringermeer. Namelijk zijn oom,de zo bekende A C de Graaf (één der leiders van het verzet tegen de vijand en op 17 april 1945 door moordenaarshand van de "landwacht" lafhartig neer geschoten) had op 1 november 1935 als bedrijslei der bij de Cultuurmaatschappij de pacht verkregen van boerderij D 96 aan de KoggenrandwegVaak is Jaap daar door in de gelegenheid geweest de Wieringermeer te ver kennen waar zijn vader ook naar een pachtbedrijf had gesolliciteerd —245—

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1997 | | pagina 3