Jaarverslag 1996 van de secretaris. Het bestuur. Leden. Ledenvergaderingen. In 1996 waren in de polder maar ook regionaal minder spectaculaire aktiviteiten dan het jaar hiervoor. Ondanks dat kon het Genootschap toch de aandacht op zich doen vestigen. Het bestuur van het Genootschap bestaat uit: de heer J de Graaf, voorzitter; de heer N Albers, vice-voorzitter mevrouw ACM Teeling-Geerssecretaris; de heer C Keppelpenningmeester; de heer J J Remmeren, tweede vice-voorzitter; mevrouw W Maris-Eriks, archivaris en: de heer N J Brugman. Het bestuur kwam vijf maal bijeen. Op 1 januari 1996 telde het Genootschap 222 leden. In de loop van het jaar hebben zich 34 nieuwe leden aangemeldHelaas moesten we afscheid nemen van: mevrouw A C H M Hopmans-Dekkers; de heer M Leistra; de heer R D Smit; de heer A Tjalma en mevrouw S M F van der Meer-Boers. Het Genootschap had op 31 december 1996 -251- leden. Bij de jaarvergadering van 25 januari 1996 waren 51 aanwezigen. De heren C Keppel en J J Remmerenperio diek aftredend, werden herkozen. Na de pauze hield de heer mr J F de Groot een lezing over zijn legaal funktioneren als ambtenaar ter gemeente-secretarie van het Openbaar Lichaam de Wieringermeer en daar op volgend van de gemeente Wieringermeer alsmede over zijn illegaal werk in het verzet tijdens de jaren van WO II. Tijdens de ledenvergadering van 28 maart 1996 vertoon de de heer H Houtstra, pr-ambtenaar van de gemeente Wieringermeer. twee videobanden over de vroegste periode van de polder.Na de pauze werd de nieuwe video band "Visschersplaatsen aan de Zuiderzee 1930" ge draaid. Deze avond werd door 74 leden en belangstel lenden bezocht. Ruim 90 bezoekers kwamen op 14 november 1996 luiste ren en naar de dia's kijken van de heer F Diederik, archeologisch werkgroepleider te Schagen, over de ont- staangeschiedenis van de Noordkop van Noord-Holland in het algemeen.Ter sprake kwamen o.a. de steen- en bronstijd; de ijzertijd, de tijd van de Romeinen in deze regio; hoe de mensen in die tijd leefden en waarvan zij leefden.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1997 | | pagina 14